ELLANSE
ELLANSE

keyboard_backspace Medycyna estetyczna

Czym jest Ellanse?

Ellanse to preparat będący stymulatorem tkankowym, czyli preparatem, który posiada zdolność do stymulacji produkcji kolagenu. Zawiera w swojej recepturze polikaprolakton. Jest to miękki polimer medyczny, będący w użyciu przez blisko 20 lat.

Jako preparat posiada wysoka lepkość oraz wyjątkową elastyczność, dzięki czemu dobrze koryguje zmarszczki oraz, co najważniejsze, posiada możliwość stymulowania kolagenu. Dzięki czemu preparat ten umożliwia zachowanie naturalnego efektu po zabiegowego oraz długotrwałe działanie.  Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a bezpośrednio po zabiegu widoczne mogą być siniaczki oraz obrzęki i zaczerwienienie oraz siniak.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu widoczne mogą być siniaczki oraz obrzęki i zaczerwienienie.

Efekty zabiegu

Dobrze koryguje zmarszczki oraz, co najważniejsze, posiada możliwość stymulowania kolagenu. Preparat ten umożliwia zachowanie naturalnego efektu pozabiegowego oraz ma długotrwałe działanie.

Wskazania do zabiegu:

Zabieg można wykonać w miejscach, jak: skronie i łuki brwiowe, policzki, fałdy nosowo-wargowe, linia żuchwy. Zabiegiem można zmienić kształt nosa i wymodelować brodę.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres laktacji,
  • wirusowe infekcje i choroby drobnoustrojowe,
  • choroby nowotworowe,
  • problemy skórę, stany zapalne w okolicy podawania preparatu,
  • alergie,
  • choroby autoimmunologiczne np. cukrzyca.

Zalecana częstotliwość:

W zależności od wykorzystanej wersji preparatu: S – utrzymuje się przez około 12 miesięcy, M - utrzymuje się przez około 18 miesięcy, L- utrzymuje się przez około 24 miesięcy, E- utrzymuje się przez około 36 miesięcy.

Cennik stymulatorów tkankowych

Rodzaj usługi:
Ceny od*:
Ellanse
1500 zł
Juvelook
2500 zł
Nucleofil
1300 zł
Radiesse
2500 zł
*Finalne ceny zabeigów uzaleznione są od zakresu i ustalone po konsultacji ze specjalistą

Najczęściej zadawane pytania związane z ellanse

Zabieg preparatem ELLANSE jest również zabiegiem polegającym na wprowadzeniu preparatu pod skórę przy pomocy igły. Preparat ten jest preparatem na bazie polikaprolakronu. który ma za zadanie stymulować skórę. 

Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem znieczulającym. Po odpowiednim czasie krem jest zmywany, a następnie lekarz wprowadza preparat przy pomocy igły bądź kaniuli. 

Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona, jak również widoczne mogą być miejsca wkłucia. Mogą pojawić się siniaki oraz delikatna opuchlizna. Dodatkowo, może być odczuwalna tkliwość skóry, nawet do kilku dni po zabiegu.

Najlepiej nie nakładać makijażu bezpośrednio po zabiegu. Lekarz zabezpiecza skórę specjalnym kremem pozabiegowym. Makijaż można nakładać następnego dnia. 

Utrzymywanie się prepatratu uzależnione jest od jego rodzaju. Ellanse występuje w 3 rodzajach: S, M, L. Które posiadają różną trwałość. 

 Bezpośrednio po zabiegach z wykorzystaniem ELLANSE nie należy: 
  • Spożywać alkoholu 
  • Wystawiać się na silną ekspozycje słoneczną 
24h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, uczestniczyć w treningach oraz zajęciach na basenie.