MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM
MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

keyboard_backspace Medycyna estetyczna

Czym jest Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

To jeden z zabiegów umożliwiających zahamowanie naturalnych procesów starzenia się.

Zabieg przeprowadza się przede wszystkim na skórze twarzy, dekoltu i dłoni. Bardzo dobre rezultaty przynosi w przypadku bardzo delikatnej skóry szyi, która nie zawsze znosi zabiegi innego rodzaju. Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Krew jest odwirowywana w specjalnej wirówce. Po odwirowaniu, pobierana jest część pozbawiona erytrocytów (czerwona) i tym preparatem ostrzykuje się miejsce zabiegowe. Osocze, które jest podawane, ma w swoim składzie substancje odżywcze, witaminy, białka i elektrolity. Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejsca iniekcji.

Efekty zabiegu

Osocze bogatopłytkowe Regeneris, dzięki uwalnianym czynnikom wzrostu, ma wpływ na uzyskanie efektów regeneracyjnych skóry (przyspiesza gojenie skóry). Poprawia też jej ukrwienie, przywraca blask i odżywia. Podczas zabiegu ma miejsce odnowa skóry poprzez stymulację komórek macierzystych oraz pobudzanie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu zabieg działa wygładzająco na zmarszczki oraz zwiększa elastyczność i napięcie skóry.

Wskazania do zabiegu:

Warto sięgnąć po zabieg, jeśli pojawiają się oznaki starzenia się skóry (zmarszczki: kurze łapki, lwia zmarszczka, bruzdy, fałdy, niejednolity koloryt, utrata blasku i jędrności). Zabieg stosuje się także, jeśli skóra wymaga biostymulacji i odbudowy, także w przypadku skóry wrażliwej, alergicznej, skóry naczyniowej, trądziku różowatego. Zabieg przyspiesza gojenie po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej (laser, plazma). Sprawdza się przy łysieniu typu męskiego, bliznach, rozstępach, trądziku młodzieńczym i wieku dojrzałego. Osocze stymuluje porost włosów przy problemach z łysieniem (poprawia też gęstość i kondycję włosów). Zabieg przeznaczony jest także dla alergików oraz osób uczulonych na inne preparaty. Osocze bogatopłytkowe jest obojętne biologicznie, dzięki czemu nie występuje ryzyko reakcji alergicznej.

Przeciwwskazania:

  • choroby krwi,  
  • choroby wirusowe ( HIV, czynne zakażenie WZW B oraz WZW C),
  • nowotwory,
  • ciąża i okres laktacji,
  • nadwrażliwość lub uczulenie na lignokainę w przypadku znieczulenia miejscowego.

Zalecana częstotliwość:

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym może być stosowana, jako samodzielna kuracja odmładzająca. Zaleca się wykonanie 3–5 zabiegów w odstępach 2–3 tygodni.

Cennik usług Mezoterapii

Rodzaj usługi:
Ceny od*:
Mezoterapia Klasyczna
600 zł
Mezoterapie okolicy oczu
500 zł
Mezoterapia Skinbooster
1000 zł
Mezoterapia hydroliftingująca
950 zł
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
900 zł
Mezoterapia peptydowa
900 zł
Mezoterapia Juvederm Volite
1500 zł
Aquagold
1400 zł
Mezoterapie na owłosioną skórę głowy
500 zł
Mezobotoks
650 zł
Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej
500 zł
*Finalne ceny zabeigów uzaleznione są od zakresu i ustalone po konsultacji ze specjalistą

Najczęściej zadawane pytania związane z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogtopłytkowego

Zabieg jest zabiegiem wykonywanym po wcześniejszym znieczuleniu miejsca zabiegowego maścią znieczulającą, co powoduje zmniejszenie dyskomfortu podczas zabiegu. 

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Krew ta zostaje odwirowana. W tym samym czasie pacjent ma znieczulaną twarz kremem znieczulającym, który po upływie odpowiedniego czasu zostaje zmywany. Odwirowany preparat zostaje pobrany, a następnie lekarz wprowadza go przy pomocy igły w miejsca, gdzie wykonany ma być zabieg. 

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Widoczne mogą być miejsca wkłucia. Dodatkowo, w niektórych przypadkach pojawić się mogą zasinienia. 

Najlepiej nie nakładać makijażu bezpośrednio po zabiegu. Lekarz zabezpiecza skórę specjalnym kremem pozabiegowym. Makijaż można nakładać następnego dnia. 

Efektem zabiegu jest poprawienie kondycji skóry pacjenta i stymulowanie jej do regeneracji. Większość pacjentów widzi efekt już po pierwszym zabiegu, jednak zalecane jest wykonanie serii zabiegowej dla lepszego efektu. 

Zalecana jest seria od 3-5 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. 

Zabieg może być wykonany na twarz, szyję, dekolt, dłonie, blizny, rozstępy oraz owłosioną skórę głowy.