Alma Harmony XL Pro Special Edition
Alma Harmony XL Pro Special Edition

keyboard_backspace Medycyna estetyczna

Alma Harmony XL Pro Special Edition - czym jest i kiedy się go stosuje?

Harmony XL PRO firmy Alma jest nowoczesnym urządzeniem obsługującym kilka technologii laserowych oraz innych źródeł światła. Umożliwia łączenie różnych typów laserów podczas jednej procedury zabiegowej. Pozwala to na zwiększoną skuteczność zabiegową.

Laser Harmony XL Pro w przeciwieństwie do większości laserów działa na skórę właściwą mechanicznie a nie termicznie nie uszkadza naskórka co eliminuje w praktyce czas rekowalescencji. Kontrolowane, wywołane przez laser mikrouszkodzenia wywołują ogniska zapalne inicjując proces gojenia i przebudowy skory.

Efekty zabiegu

Zabieg redukuje blizny, odmładza skórę, poprawia gęstość i jędrność skóry, zmarszczek, powiększonych porów, niweluje przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne, ujednolica koloryt i odświeża wygląd skóry.

Wskazania do zabiegu:

Rozstępy, blizny, zmiany pigmentacyjne, punkty rubinowe, naczynka, rumień, zasinienia pod oczami, rozszerzone ujścia mieszków włosowych (pory), zaskórniki, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne, plamy starcze, w których skóra jest nierówna, szorstka i nie ma jędrności, zamykanie naczyń na nogach, usuwanie tatuaży.

Przeciwwskazania:

 • przerwana ciągłość skóry
 • infekcje skórne
 • skłonność do tworzenia bliznowców i nieprawidłowego gojenia się ran
 • ciąża, karmienie piersią, menstruacja
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroby autoimmunologiczne
 • izotretinoina (w ciągu ostatnich 6 miesięcy)
 • ppalona skóra, samoopalacz
 • bielactwo
 • padaczka
 • leki, zioła, substancje fotouczulające
 • niektóre antykoagulanty
 • leki steroidowe stosowane ogólnie
 • wypełniacze, botox (2 tygodnie), nici (do czasu ich wchłonięcia, złote przeciwwskazane)

Zalecana częstotliwość

W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych, liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 6. Przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają nawet 4 – 6 powtórzeń w odstępach 6-12 tygodniowych. Poprawa jakości skóry jest efektem zmiany jej struktury i utrzymuje się ten stan stosunkowo długo, nawet kilka lat. Zmiany naczyniowe również mogą wymagać powtórzenia.

Ceny zabiegów Alma harmony

Rodzaj usługi:
Ceny od*:
Leczenie trądziku twarzy
800 zł
Resurfacing (twarz, szyja, dekolt)
400 zł
Usuwanie i zamykanie naczynek
250 zł
Usuwanie przebarwień
250 zł
Leczenie rumienia
400 zł
Usuwanie tatuaży kolorowych
650 zł
Usuwanie tatuaży
350 zł
*Ceny orientacyjne. Finalne ceny ustalone są na podstawie zakresu zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania związane z usuwaniem blizn/ rozstępów laserem Alam Harmony XL Pro SE

Zabieg laserem ALMA XL PRO nie należy do zabiegów przyjemnych. Jednak w celu zmniejszenia odczucia dyskomfortu zabiegowego, bezpośrednio przed zabiegiem miejsce zabiegowe jest znieczulane. 

W zależności od tego jakie parametry zostaną użyte podczas zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona, opuchnięta oraz mogą pojawić się strupki. Wszystkie te objawy powinny zniknąć po maksymalnie 2 tygodniach. 

Nie zaleca się nakładania makijażu bezpośrednio po zabiegu, ponieważ skóra jest mocno rozgrzana i podrażniona. Makijaż można nałożyć kilka dni po zabiegu. 

Efekt zabiegu uzależniony jest od rodzaju, głębokości i rozległości problemu. Efekt zabiegowy widoczny jest po około 2- 3 tygodniach. Jednak skóra przebudowuje się jeszcze kilka miesięcy po zabiegu. 

Ilość zabiegów które potrzebna jest do zredukowania blizn, jest ustalana indywidualnie w zależności od problemu. Może być to nawet 6-8 zabiegów. Jednak wielu pacjentów widzi poprawę już po pierwszym zabiegu. 

Najlepiej powstrzymać od korzystania z basenu, treningów oraz sauny przez około 7 dni po zabiegu.

Po zabiegu pamiętamy aby używać delikatnych środków myjących. Dodatkowo trzeba stosować mocno nawilżające środki oraz stosować fotoprotekcję w miejscu, w którym wykonany był zabieg. 

Zabieg powtórzyć można po około 4- 6 tygodniach, kiedy skóra zregeneruje się po poprzednim zabiegu, tyle mniej więcej trwa proces przebudowania skóry. 

Zabiegi  wykonywane na twarz przy pomocy lasera ALMA XL PRO, zalecane są do wykonania w okresie jesienno- zimowym, aby zminimalizować ryzyko powstania przebarwień. Zabiegi wykonywane na  częściach ciała które nie są wystawione na ekspozycję słoneczną mogą być wykonywane przez cały rok, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy pamiętać o konieczności stosowania fotoprotekcji  przez miesiąc po zabiegu.

Przeczytaj również