LASER CO2 BIOXCEL
LASER CO2 BIOXCEL

keyboard_backspace Medycyna estetyczna

LASER CO2 BIOXCEL w Sesne Med Concept

Laser ablacyjny CO2 Bioxcel wyposażony jest w nowoczesny skaner, dzięki któremu możliwe jest wykonanie wielu mikrouszkodzeń, czyli kontrolowanych i zamierzonych urazów skóry.

Efekty zabiegu

Dzięki wysokiej energii cieplnej, która jest dostarczana do tkanki, powoduje pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo ma działanie ablacyjne, które umożliwia odparowanie wierzchnich warstw naskórka.

Wskazania do zabiegu:

Rozstępy, blizny, zmiany pigmentacyjne, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne, plamy starcze; skóra jest nierówna, szorstka i nie ma jędrności.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres laktacji,
  • terapia doustna retinoidami,
  • leki światło uczulające,
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze,
  • nowotwory skóry,
  • fotodermatozy i niektóre dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski),
  • skóra opalona,
  • obniżenie odporności organizmu,
  • tendencja do tworzenia się bliznowców.

Zalecana częstotliwość:

Typowa procedura, w zależności od wskazań i efektów, składa się z 2-3 spotkań w odstępach 3-4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmian, lekarz w porozumieniu z pacjentem, może zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy zabiegami. Jest to uzależnione od procesów regeneracyjnych skóry pacjenta.

Cennik zabiegów LASER CO2 BIOXCEL

Rodzaj usługi:
Ceny od*:
Resurfacing
700 zł
Usuwanie przebarwień
300 zł
Usuwanie rozstępów
1000 zł
Usuwanie zmiany skórnej
450 zł
Usuwanie blizn
500 zł
*Finalne ceny zabeigów uzaleznione są od zakresu i ustalone po konsultacji ze specjalistą

Najczęściej zadawane pytania związane z redukcją blizn laserem CO2

Zabieg laserem CO2 nie należy do zabiegów przyjemnych. Dlatego bezpośrednio przed zabiegiem miejsce zabiegowe jest znieczulane tak, aby zmniejszyć poczucie dyskomfortu. Dodatkowo w trakcie zabiegu głowica lasera chłodzi miejsce, na którym wykonujemy zabieg. 

W zależności od tego, jakie parametry zostaną użyte podczas zabiegu, skóra może być mocno zaczerwieniona, opuchnięta, jak również mogą pojawić się na niej strupki. Wszystkie te objawy powinny zniknąć po maksymalnie 2 tygodniach od zabiegu. 

Nie zaleca się nakładania makijażu bezpośrednio po zabiegu, ponieważ skóra jest wtedy mocno rozgrzana i podrażniona. Makijaż można nałożyć kilka dni po zabiegu. 

Efekt zabiegu uzależniony jest od rodzaju, głębokości i rozległości problemu. Efekt zabiegowy widoczny jest po około 2- 3 tygodniach, a proces przebudowy skóry trwa do kilku miesięcy po zabiegu. 

Ilość zabiegów, które potrzebna jest do zredukowania blizn ustalana jest indywidualnie w zależności od problemu. Może być to nawet od 6 do 8 zabiegów. Jednak wielu pacjentów widzi poprawę już po pierwszym zabiegu. 

Najlepiej powstrzymać od korzystania z basenu, treningów oraz sauny przez około 7 dni po zabiegu.

Po zabiegu należy pamiętać, aby używać delikatnych środków myjących. Dodatkowo należy stosować środki mocno nawilżające oraz stosować fotoprotekcję w miejscu, w którym był wykonany zabieg. 

Zabieg powtórzyć można po około 4- 6 tygodniach, kiedy skóra zregeneruje się po poprzednim zabiegu. Jest to czas potrzebny na przebudowanie skóry. 

Zabiegi wykonywane na twarz przy pomocy lasera CO2 wykonuje się w okresie jesienno- zimowym, aby zminimalizować ryzyko powstania przebarwień. Zabiegi wykonywane na częściach ciała, które nie są wystawione na ekspozycję słoneczną mogą być wykonywane przez cały rok, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Przez co najmniej miesiąc po zabiegu należy pamiętać o fotoprotekcji.