close

Wyszukaj

Modelowanie ust
Modelowanie ust

Modelowanie ust

Kształt i wielkość ust znacząco wpływa na wygląd i estetykę całej twarzy. Współczesnym kanonem piękna są pełne usta o wyraźnie zaznaczonych konturach. Wąskie usta, asymetryczne wargi, a także takie o słabo zaznaczonym kształcie mogą wzbudzać kompleksy i potrzebę skorygowania ich wyglądu. Zdarzają się także wargi asymetryczne oraz zanik czerwieni wargowej.

Zawężenie ust to także efekt naturalnego procesu starzenia. Skóra staje się pomarszczona, a kąciki ust mogą zacząć opadać, sprawiając wrażenie wiecznie smutnej lub niezadowolonej twarzy. Nieestetyczny efekt pogłębiają czynniki takie jak palenie papierosów, ekspozycja na promienie UV, wady zgryzu czy nadmierna ekspresja mimiczna.

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje sprawdzonymi rozwiązaniami, które pozwalają na modelowanie ust bez użycia skalpela. Bezpieczną i popularną metodą jest wypełnianie ust usieciowanym kwasem hialuronowym.

Zabieg daje efekt powiększenia warg, uwydatnienia i wymodelowania ich kształtu. Co więcej, pozwala on na zwiększenie czerwieni wargowej i zaznaczenie konturu, podniesienie kącików ust i przywrócenie skórze prawidłowego nawilżenia. Z kolei rezultat w postaci miękkości i odżywienia warg daje zabieg mezoterapii.

Polecane zabiegi na modelowanie ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w miejscu potrzebującym zmiany. Czytaj więcej

Poznaj inne grupy usług