close

Wyszukaj

Nietrzymanie moczu i problemy intymne
Nietrzymanie moczu i problemy intymne

Okolice intymne - Intymność, seksualność

Nietrzymanie moczu to choroba, która dotyka aż 30% kobiet. Ze względu na charakter, dzielimy je na naglące, wysiłkowe i mieszane. Jednak nie jest to jedyny problem okolic intymnych, z którym zmagają się kobiety. O ile bowiem nietrzymanie moczu ma znaczenie głównie medyczne, o tyle w przypadku wyglądu okolic intymnych w grę wchodzą też względy estetyczne oraz jakość życia seksualnego.

Leczenie problemu nietrzymania moczu powinno przebiegać pod okiem specjalisty. Wśród rozwiązań medycyny estetycznej warto wymienić m.in. ostrzykiwanie nieaktywnego mięśnia toksyną botulinową czy tzw. wypełniacze, które powodują zamknięcie cewki moczowej.

Plastyka warg sromowych pozwala pozbyć się wstydliwych problemów, które zaniżają samoocenę kobiety i wpływają na jej poczucie własnej wartości. Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest labioplastyka, czyli powiększenie lub pomniejszenie warg sromowych.

Z kolei efektem waginoplastyki jest obkurczenie ścian pochwy, które zwiększa jej elastyczność i wpływa na poprawę jakości życia seksualnego. W nowoczesnej medycynie estetycznej funkcjonują też zaawansowane rozwiązania, takie jak powiększanie punktu G czy wybielanie miejsc intymnych. 

Polecane zabiegi na okolice intymne

Wypełnienie okolic intymnych

Zabiegi wypełniania warg sromowych, polega na ostrzyknięciu okolic intymnych kwasem hialuronowym. Zabieg ten polega na poprawie objętości, elastyczności i wyglądu warg sromowych oraz łechtaczki.  Czytaj więcej

Poznaj inne grupy usług