Problemy owłosionej skóry głowy
Problemy owłosionej skóry głowy

Włosy i skóra głowy

Skóra głowy jest specyficznym miejscem na naszym ciele – wyróżnia się dużą ilością receptorów i wysokim tempem produkcji sebum. Ciemne i ciepłe środowisko sprzyja rozwojowi zakażeń grzybiczych. Dodatkowo przy niewłaściwej pielęgnacji łatwo o rozwój chorób takich jak łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry, grzybica, łojotok, łuszczyca skóry głowy czy łupież.

Jednym z problemów owłosionej skóry głowy jest łysienie. Dotyka ono zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a jego przyczyną nie zawsze są zmiany hormonalne. Większość chorób skóry głowy nie tylko wywołuje nieprzyjemne dolegliwości, ale też wpływa na samoocenę i poczucie własnej wartości.

Podstawą leczenia chorób skóry głowy jest odpowiednia pielęgnacja. Przed zastosowaniem preparatów leczniczych należy zawsze skonsultować się z lekarzem dermatologiem. W niektórych przypadkach jedynym skutecznym rozwiązaniem okażą się zabiegi medycyny estetycznej.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skutecznie wspiera porost włosów u Pacjentów zmagających się z łysieniem. W przypadku innych chorób, takich jak łojotok czy łuszczyca, dobry efekt przynoszą zabiegi mezoterapii igłowej oraz odpowiednio dobrana dieta i leczenie. 

Polecane zabiegi

Laser Tulowy Lavieen

Subablacyjny laser, którzy znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywany jest do redukcji przebawień, blizn, zmniejszeniu widoczności rozszerzonych porów oraz resurfacingu. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest skrócony, a efekt „baby face” szybciej widoczny.  Czytaj więcej

Mezoterapia skóry głowy

Jest to rodzaj mezoterapii, wykonywany tylko na owłosionej skórze owłosionej. Zabieg taki wykonywany jest w celu wzmocnienia i zagęszczenia włosów. A także stymulowania skóry głowy poprzez nakłucia.  Czytaj więcej

Lampy medyczne TriWings

Medyczna lampa wykorzystująca właściwości regeneracyjne i lecznicze światła o różnej długości. Czytaj więcej

Poznaj inne grupy usług