close

Wyszukaj

Leczenie rumienia
Leczenie rumienia

Rumień

Rumień to lokalne zaczerwienienie powierzchni skóry – objaw bardzo często zgłaszany przez Pacjentów gabinetów dermatologicznych. Dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przyczyną zmian rumieniowych mogą być miejscowe podrażnienia, stany zapalne, ale też infekcje w obrębie skóry. Zaczerwienienie powstaje w wyniku rozszerzenia, a co za tym idzie większego napływu krwi do cienkich naczyń krwionośnych, znajdujących się pod powierzchnią skóry. Często towarzyszy temu ból, pieczenie, a nawet stany zapalne.

W wielu przypadkach zmiany rumieniowe ustępują samoistnie. Jeśli tak się nie dzieje, konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Ze względu na możliwe przyczyny, np. schorzenia wątroby, zmiany hormonalne czy choroby reumatologiczne, może być konieczne wykonanie dodatkowych badań.

Rumień pojawiający się w wyniku stresu, po wysiłku i w innych tego typu sytuacjach, najlepiej leczyć z wykorzystaniem rozwiązań medycyny estetycznej. Trwałe efekty przynosi laseroterapia, która stopniowo zmniejsza zaczerwienienie, a rezultat utrzymuje się przez długi czas.

Medycyna estetyczna dysponuje też innymi zabiegami skutecznie niwelującymi rumień, takimi jak m.in. leczenie ultradźwiękami.

Polecane zabiegi na problem rumienia

Zabieg wielofunkcyjnym laserem

Platforma laserowa to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia łączenie różnych typów laserów i technologii podczas jednej procedury zabiegowej. Dzięki takiemu połączeniu platforma laserowa ma wiele zastosowań i stanowi odpowiedź na większość problemów estetycznych oraz dermatologicznych Pacjentów. Czytaj więcej

Peelingi chemiczne

Odpowiednio dobrane substancje chemiczne, które wykazują działanie rozjaśniające oraz anti- ageing. Czytaj więcej

Poznaj inne grupy usług