Usuwanie owłosienia
Usuwanie owłosienia

Nadmierne owłosienie

Regularne usuwanie owłosienia z miejsc takich jak nogi, pachy, okolice bikini czy twarz ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale też higieniczne. Najpopularniejsza, domowa metoda – golenie maszynką – wiąże się podrażnieniami, dyskomfortem, a także koniecznością nawet codziennego powtarzania zabiegu. Inne metody, np. plastry wosku, pozwalają pozbyć się niechcianych włosów na dłużej. Wiążą się jednak z bólem, trudnym do zniesienia dla wielu Pacjentów.

Nadmierne owłosienie typu męskiego u kobiet, tzw. hirsutyzm, jest objawem zaburzeń hormonalnych. Występuje przede wszystkim w zespole policystycznych jajników (PCOS). Wymaga diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Skuteczne metody na pozbycie się owłosienia proponuje medycyna estetyczna. Jedną z nich jest depilacja woskiem Lycon. Zabieg wyróżnia się nie tylko efektywnością, ale też bezbolesnością. Skóra pozostaje gładka nawet do 8 tygodni.

Laserowe usuwanie owłosienia – epilacja – to jedyny sposób na pozbycie się niechcianych włosów. Aby uzyskać trwały efekt, należy wykonać około 6 zabiegów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod laserowa epilacja jest szybka, a specjalne głowice chłodzące zapewniają komfort podczas zabiegu.

Polecane zabiegi na nadmierne owłosienie

Soprano Titanium

Laser do epilacji Soprano Titanium, jest to przełomowa platforma laserowa. Posiada nową głowicę TRIO posiadającą duży wymiar zabiegowy oraz innowacyjny system chłodzący.  Czytaj więcej

Poznaj inne grupy usług