close

Wyszukaj

Usuwanie owłosienia
Usuwanie owłosienia

Nadmierne owłosienie

Regularne usuwanie owłosienia z miejsc takich jak nogi, pachy, okolice bikini czy twarz ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale też higieniczne. Najpopularniejsza, domowa metoda – golenie maszynką – wiąże się podrażnieniami, dyskomfortem, a także koniecznością nawet codziennego powtarzania zabiegu. Inne metody, np. plastry wosku, pozwalają pozbyć się niechcianych włosów na dłużej. Wiążą się jednak z bólem, trudnym do zniesienia dla wielu Pacjentów.

Nadmierne owłosienie typu męskiego u kobiet, tzw. hirsutyzm, jest objawem zaburzeń hormonalnych. Występuje przede wszystkim w zespole policystycznych jajników (PCOS). Wymaga diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Skuteczne metody na pozbycie się owłosienia proponuje medycyna estetyczna. Jedną z nich jest depilacja woskiem Lycon. Zabieg wyróżnia się nie tylko efektywnością, ale też bezbolesnością. Skóra pozostaje gładka nawet do 8 tygodni.

Laserowe usuwanie owłosienia – epilacja – to jedyny sposób na pozbycie się niechcianych włosów. Aby uzyskać trwały efekt, należy wykonać około 6 zabiegów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod laserowa epilacja jest szybka, a specjalne głowice chłodzące zapewniają komfort podczas zabiegu.

Polecane zabiegi na nadmierne owłosienie

Epilacja laserowa

Epilacja laserowa wykonywana jest przy pomocy dedykowanego lasera. Dzięki zastosowanej technologii łączy on w sobie 3 wiązki światła, przez co podczas zabiegu może uszkadzać struktury włosa na różnych głębokościach. Czytaj więcej

Poznaj inne grupy usług