close

Wyszukaj

Usuwanie znamion
Usuwanie znamion

Znamiona

Znamiona to defekty skóry o różnorodnym wyglądzie i charakterze. Wyróżniamy zmiany naczyniowe, barwnikowe, przydatkowe oraz naskórkowe. Najczęstsze są znamiona o charakterze barwnikowym – z wiekiem ich ilość się zwiększa. Każda zmiana, która budzi niepokój Pacjenta, powinna być przebadana przez dermatologa. Specjaliści zalecają też profilaktyczne badanie skóry raz w roku.

Komputerowe badanie znamion – wideodermatoskopia – pozwala zbadać wszelkie asymetrie, niejednolitość barwy, zmianę średnicy itp. Dzięki takim nowoczesnym urządzeniom specjalista jest w stanie stwierdzić z dużą dokładnością, czy niepokojące znamię wymaga, czy nie wymaga leczenia onkologicznego.

Niegroźne znamiona również mogą przeszkadzać – szczególnie, gdy znajdują się w widocznym miejscu. Medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi metodami ich usuwania. Laserowe usuwanie znamion, szczególnie tych o charakterze barwnikowej, zapobiega rozwijaniu się w nich innych, potencjalnie groźniejszych zmian. Metoda ta pozwala na redukcję nawet dużych zmian skórnych bez naruszania zdrowej tkanki.

Wsparciem w usuwaniu znamion są też zabiegi z wykorzystaniem mikro nakłuć, które pobudzają procesy regeneracyjne w skórze i stymulują lepsze krążenie. Wyróżniają się wysokim bezpieczeństwem.

Polecane zabiegi na usuwanie znamion

Zabieg Laserem CO2

Laser CO2 to laser ablacyjny. Zabiegi z jego użyciem polegają na wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze właściwej, a dzięki działaniu światła do tkanki dostarczona zostaje energia cieplna. W efekcie prowadzi to do pobudzenia skóry do produkcji kolagenu oraz uaktywnia proces jej przebudowy. Czytaj więcej

Chirurgiczne usuwanie znamion

Usuwanie znamion jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza dermatologa, chirurga bądź chirurga plastyka. Polega na wycięciu zmiany skórnej przy pomocy skalpela zachowując jednocześnie odpowiedni margines zdrowej tkanki.  Czytaj więcej

Poznaj inne grupy usług