LASER TULOWY
LASER TULOWY

keyboard_backspace Medycyna estetyczna

Laser Tulowy w Sense Med Concept

Laser tulowy to laser subablacyjny, który łączy w sobie zarówno cechy technologii ablacyjnych, jak i nieablacyjnych.

Dzięki głębokiej penetracji w głąb skóry i dostarczanie dużej energii, pozwala na głęboką przebudowę struktury skóry. Badania histologiczne wykazują, że laser tulowy celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, zachowując przy tym rogową warstwę naskórka. Przyczynia się to do niskiego ryzyka działań niepożądanych i szybkiej rekonwalescencji. Laser działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Efekty zabiegu

Po zabiegu obserwuje się brak naruszenia powierzchni skóry, tak jak przy laserach CO2. Skóra jest widocznie zaczerwieniona oraz mocno rozgrzana. Uczucie to ustaje, zazwyczaj następnego dnia. Skóra jest mocno wysuszona oraz ściągnięta. Konieczne jest stosowanie kremów nawilżająco- regenerujących oraz fotoprotekcji. Efekty lasera tulowego można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa do około 8 tygodni po zabiegu.

Wskazania do zabiegu:

Blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, nierówny koloryt skóry, duże, rozszerzone pory, melasma naskórka, utrata elastyczności skóry, nieprawidłowa tekstura skóry, piegi, plamy starcze – efekt odmłodzenia, przebarwienia pozapalne.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • fotodermatozy,
  • leki i zioła światło uczulające,  
  • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie),
  • niedawne peelingi,
  • nowotwory skóry,
  • obniżenie odporności organizmu,
  • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy,
  • stany zapalne skóry.

Zalecana częstotliwość:

Indywidualnie, do ustalenia z lekarzem. Najczęściej zalecana seria 3 zabiegów co 3-4 tygodnie, najlepiej w okresie jesienno-zimowym.

Ceny zabiegów Laser Tulowy

Rodzaj usługi:
Ceny od*:
Resurfacing
650 zł
Usuwanie rozstępów
1000 zł
Resurfacing owłosionej skóry głowy
600 zł
Usuwanie blizn
650 zł
*Finalne ceny zabeigów uzaleznione są od zakresu i ustalone po konsultacji ze specjalistą

Najczęściej zadawane pytania związane z zabiegiem resurfacingu laserem tulowym

Zabieg powtórzyć można po około 4- 6 tygodniach, kiedy skóra zregeneruje się po poprzednim zabiegu.  

Zabiegi wykonywane na twarz przy pomocy lasera CO2 wykonuje się w okresie jesienno- zimowym, aby zminimalizować ryzyko powstania przebarwień. Zabiegi wykonywane na częściach ciała, które nie są wystawione na ekspozycję słoneczną mogą być wykonywane przez cały rok, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Przez co najmniej miesiąc po zabiegu należy pamiętać o fotoprotekcji.

Zabiegi laserowe wykonywane są po wcześniejszym znieczuleniu maścią znieczulającą, która zmniejsza odczucie dyskomfortu podczas zabiegu. 

Skóra po zabiegu będzie mocno wysuszona, zaczerwieniona oraz może występować uczucie ściągnięcia. Kilka dni po zabiegu może pojawić się delikatne łuszczenie.

Makijaż można nałożyć już następnego dnia, jednak skóra może być mocno wysuszona. 

Poprawa kondycji skóry  i zagęszczenie może być zauważalna już po pieszymi zabiegu. Jednak efekt może się potęgować, a sama przebudowa skóry trwa kilka miesięcy. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów w celu osiągnięcia najlepszego efektu. 

Proces przebudowy skóry jest procesem, który może trwać nawet do 6 miesięcy, dlatego też efekt ostateczny widoczny jest po takim czasie. Natomiast efekty zabiegowe widoczne są już około tydzień po zabiegu.

Najlepiej powstrzymać od korzystania z basenu, treningów oraz sauny przez około 3 dni po zabiegu.

Po zabiegu pamiętamy, aby używać delikatnych środków myjących. Dodatkowo trzeba stosować mocno nawilżające środki oraz stosować fotoprotekcję w miejscu, w którym był wykonany zabieg. 

Przeczytaj również