close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Wiotka skóra - poznaj zabiegi, które pomogą Ci ją ujędrnić
Medical SPA

Wiotka skóra - poznaj zabiegi, które pomogą Ci ją ujędrnić

Utrata jędrności skóry jest naturalnym efektem procesu starzenia. Niestety, często sami ten problem pogłębiamy poprzez złe nawyki i brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Na szczęście można przywrócić skórze elastyczność - poznaj zabiegi na wiotką skórę twarzy i nie tylko!

Dlaczego skóra traci jędrność?

Wiotka skóra to skutek zmniejszonej aktywności biologicznej komórek organizmu. Efektem tego procesu jest utrata naturalnej odporności na czynniki środowiskowe i atmosferyczne. Do tego dochodzą zmiany hormonalne oraz obniżona produkcja kolagenu i elastyny. Pod wpływem tych procesów zmienia się wygląd skóry, zmniejsza jej elastyczność, a co za tym idzie, staje się ona bardziej narażona na wszelkiego rodzaju patogeny.


Oczywiście wiotka skóra wokół oczu i w innych rejonach twarzy jest najbardziej widoczna. Jednak problem dotyczy także innych partii ciała. Wiotka skóra po odchudzaniu czy ciąży to efekt nadmiernego rozciągnięcia tkanek, które (często niewystarczająco nawilżone lub pozbawione odpowiedniej ilości włókien kolagenu) nie wracają do dawnej formy.


Wpływ na utratę jędrnej skóry ma też promieniowanie UV, nieodpowiednia pielęgnacja, wysoka temperatura, dym papierosowy, niezdrowa dieta czy styl życia.

Jak poprawić jędrność skóry - pomogą naturalne zabiegi!

Brak jędrności skóry twarzy i ciała to problem, który da się rozwiązać! Aby odzyskać elastyczność skóry i jej zdrowy koloryt, skorzystaj z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Zabiegi na wiotką skórę wykonywane w Sense Med Concept to inspiracje z natury. Właśnie dlatego uzyskany efekt szczególnie satysfakcjonuje osoby chcące przywrócić skórze młody, naturalny wygląd, jednocześnie redukując zmarszczki - lecz bez użycia skalpela!

Drenaż limfatyczny

Nowoczesna, opatentowana technologia drenażu limfatycznego to jeden z efektywniejszych sposobów na szybkie odzyskanie jędrności skóry. Zabieg na wiotką skórę opiera się o pracę zmechanizowanych głowic masujących i rolek. Wyposażone w mikrootwory rolki wywołują efekt mikrostymulacji - działają dogłębnie i bardzo precyzyjnie na każdy milimetr skóry. Pozbawiony efektu rozciągania i mikrouszkodzeń, zabieg ten pomaga odzyskać jędrność skóry.


Drenaż limfatyczny to masaż przeznaczony dla Pacjentów, którzy pragną nadać swojej skórze młody wygląd bez interwencji chirurga. Wiotczenie skóry i jej luźność mogą mieć bardzo różne przyczyny. Nie zawsze jest to sam proces starzenia. Czasem wiotkość skóry pojawia się po różnych zabiegach chirurgicznych czy przebytych chorobach. Efektem powszechnym jest też wiotkość skóry po ciąży - w tym wypadku nawet regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta nie zawsze pomagają odzyskać dawne napięcie skóry.

Ujędrnienie skóry mikrofalami

Dobroczynne właściwości mikrofal znalazły szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Oprócz szeroko pojętego modelowania ciała, jednym z najważniejszych efektów zabiegu jest poprawa elastyczności skóry.


Podczas zabiegu na wiotką skórę mikrofale emitowane przez specjalnie do tego przystosowane urządzenie wywołują skurcz włókien kolagenowych, pobudzając procesy odpowiedzialne za nową syntezę kolagenu. W efekcie poprawia się jędrność skóry, jej napięcie i ogólny wygląd.


Jak działają mikrofale na wiotką skórę na brzuchu, ramionach, bokach, udach i pośladkach? Częstotliwość 2,45 GHz wpływa na tkankę podskórną, selektywnie redukując zbędną tkankę tłuszczową i przywracając efekt jędrnej skóry. Dwie głowice urządzenia zostały wyposażone w system chłodzenia kontaktowego, dzięki czemu zabieg na jędrną skórę jest znacznie bardziej komfortowy dla Pacjenta.

Endermologia

Zabieg endermologii pozwala na ujędrnienie wiotkiej skóry na udach, brzuchu, a nawet piersiach i innych partiach ciała. Polega na mechanicznej stymulacji skóry, dzięki której reaktywowany zostaje metabolizm komórek. Z zachowaniem równowagi biologicznej organizmu, endermologia działa na wiotką skórę.


Endermologia nie tylko pomaga zachować jędrną skórę i przywrócić elastyczność tej, która ją utraciła, ale też przyczynia się do redukcji cellulitu. Pozwala to na kompleksową poprawę kondycji skóry w sposób naturalny.


Zabieg na jędrną skórę wykorzystuje działanie rolek i klapek, które w efekcie stymulują produkcję kolagenu, opóźniają procesy starzenia i wpływają pozytywnie na nawilżenie skóry. Dużym atutem zabiegu jest jego komfort i brak okresu rekonwalescencji.

Mezoterapie na twarz

Szczególnym rodzajem zabiegów są te przeznaczone do ujędrniania wiotkiej skóry twarzy. Dużą popularnością cieszą się mezoterapie - naturalne metody przywracające gęstość skórze właściwej, dające efekt nawilżenia od wewnątrz i dodania jędrności. W mezoterapiach na twarz najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy wzbogacony o substancje odżywiające, nawilżające i antyoksydacyjne.


Innym zabiegiem na wiotką skórę twarzy jest mezoterapia wykorzystująca aminokwasy. Wpływają one na syntezę włókien kolagenowych typu I oraz III. Mezoterapia nie tylko przywraca skórze elastyczność i jędrność, ale też dostarcza jej potrzebnych składników odżywczych i pomaga redukować zmarszczki.


Powyższa lista nie wyczerpuje zabiegów na utratę jędrności skóry wykonywanych w Sense Med Concept. Wśród innych warto wymienić m.in. peelingi chemiczne, stymulację termiczną czy laseroterapię. Każdy Pacjent może tu liczyć na kompleksową opiekę - nie tylko dobranie zabiegów odpowiednich do jego potrzeb, ale też wsparcie w doborze aktywności fizycznej czy też budowaniu zdrowego jadłospisu. Nasi specjaliści dobrze wiedzą, jak poprawić dobrostan Pacjenta poprzez kompleksowe działanie na rzecz jego zdrowia i samopoczucia.

Źródło:

Osika G., Wesołowska A., Niechirurgiczne metody opóźniające procesy starzenia się skóry [w:] „Farmacja Polska" 2020, Tom 76, nr 2, s. 110-117.

Urtnowska‑Joppek K., Gaweł E. Mezoterapia igłowa – zastosowanie, techniki, środki ostrożności [w:] „Pol J Cosmetol" 2019, 22(3), s. 202‑207.

Przeczytaj również