close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Masaż podciśnieniowy pomoże w problemach skórnych i bólach mięśni
Medical SPA

Masaż podciśnieniowy pomoże w problemach skórnych i bólach mięśni

Masaż podciśnieniowy swoją popularność zawdzięcza bardzo szerokiemu spektrum działania. Znany z właściwości odchudzających znalazł zastosowanie także we wspomaganiu leczenia różnych dolegliwości. Sprawdź, dlaczego warto wybrać taką terapię, gdy zmagasz się z bólami mięśni lub problemami skórnymi.

Masaż podciśnieniowy - dobrodziejstwo nie tylko w medycynie estetycznej!

Intensywny masaż podciśnieniowy twarzy i ciała swoją wyjątkową popularność zyskał w gabinetach medycyny estetycznej. Wspomaga on proces redukcji tkanki tłuszczowej, pomaga modelować sylwetkę, likwiduje obrzęki limfatyczne, niweluje cellulit i poprawia jędrność skóry. Zabieg masażu podciśnieniowego coraz częściej wykorzystuje się też do ujędrnienia oraz poprawy kondycji skóry twarzy i dekoltu.


Jednak urządzenia do masażu podciśnieniowego znajdują zastosowanie także w leczeniu wielu dolegliwości i chorób, niemających wiele wspólnego z estetyką ciała. Masaże takie wykorzystuje się jako terapię wspomagającą do leczenia uszkodzeń więzadeł, w celu poprawienia krążenia krwi i zmniejszenia napięcia mięśniowego, a także oczyszczania organizmu z toksyn.

Wyjątkowe efekty podciśnienia

Masaż podciśnieniowy, znany też jako endermologia, oddziałuje na tkankę łączną skóry i tkankę podskórną. Wykonuje się go za pomocą sterowanej komputerowo głowicy składającej się z ruchomych rolek oraz komory ssącej. Wysoka intensywność masażu sprawia, że oddziałuje on także na głębokie warstwy skóry.


Masaż podciśnieniowy wpływa pozytywnie na metabolizm tkanki tłuszczowej i pomaga usuwać szkodliwe substancje z organizmu.

Zrelaksuj się i przekonaj, jak przebiega masaż podciśnieniowy

Zabieg trwa około 30-60 minut. Przed jego rozpoczęciem warto zadbać o nawodnienie organizmu i wypić ok. 1/2 litra wody.


Efekty terapeutyczne wzmacnia połączenie masażu podciśnieniowego z innymi zabiegami kosmetologii high tech i medycyny estetycznej.

Piękna skóra nawet w dojrzałym wieku

Aparat do masażu podciśnieniowego wykorzystywany jest inaczej w zabiegach na ciało, a inaczej w endermologii twarzy. Znaczącą różnicą jest kombinezonu, który zakłada się na ciało. Masaż podciśnieniowy twarzy pomaga uelastycznić skórę, zwiększyć produkcję kolagenu, a nawet poprawić kontur twarzy.


Masaż podciśnieniowy przyczynia się do odnowy biologicznej skóry. Ten nieinwazyjny, naturalny zabieg polecany jest nie tylko osobom, które zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki, chcą poprawić elastyczność skóry lub zmniejszyć widoczność blizn, ale też każdemu, kto chce zachować dobrą kondycję i zdrowie skóry niezależnie od wieku.

Efektem masażu podciśnieniowego jest lepsze krążenie krwi oraz redukcja obrzęków. Usunięcie nadmiaru wody w organizmie przyczynia się do nie tylko do poprawy wyglądu, ale też do lepszego samopoczucia i ogólnej kondycji. Dzięki temu zabiegowi łatwiej pozbędziesz się obrzęków oraz cieni pod oczami. Endermologia przyczynia się też do produkcji włókien kolagenowych.

Masaż podciśnieniowy w leczeniu bólu mięśniowego

Dobroczynne działanie masażu podciśnieniowego znajduje zastosowanie wspomagające w leczeniu bólu mięśni, dolegliwości reumatycznych, bólu stawu łokciowego i innych stawów, ale też w bólach pooperacyjnych, związanych z uszkodzeniem ścięgien i wiązadeł. Właśnie dzięki tym terapeutycznym właściwościom masaż podciśnieniowy znalazł zastosowanie w szeroko pojętej rehabilitacji. Zabieg powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych i miejscowe przekrwienie poddawanych masażowi tkanek, co wywołuje efekt zniwelowania bólu oraz pobudzenia tkanek do regeneracji.


Endermologia wykorzystywana jest nie tylko do likwidowania bólu szyjnego czy usuwania bólu mięśni, ale też do ogólnego zregenerowania ciała. Nie bez znaczenia pozostaje efekt relaksacji. Masaże nie tylko koją ból, ale też powodują uczucie odprężenia, co znacząco przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz zniwelowania wywołanych nim innych dolegliwości.


Bóle mięśni to nie jedyny problem zdrowotny, w którym lekarze zalecają masaże podciśnieniowe. Endermologia poprawia krążenie krwi, dzięki czemu może być stosowana w zastojach żylnych, obrzękach i skurczach mięśni.


Podczas masażu podciśnieniowego ciała Pacjent ubrany jest w specjalny kombinezon - chroni on ciało przed bezpośrednim działaniem głowic. Pozwala też zabezpieczyć znamiona i owłosione partie skóry.    

Masaż podciśnieniowy - przeciwwskazania

Choć masaż podciśnieniowy jest zabiegiem naturalnym, nie może być wykonywany u każdego. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do tego typu terapii. To przede wszystkim:

  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • infekcje skóry,
  • stany zapalne,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża i okres połogu (z wyjątkiem 2 i 3 trymestru ciąży, gdy zabieg na kończyny dolne jest wskazany ze względu na redukcję obrzęków),
  • przepukliny,
  • nieuregulowana cukrzyca.

Na masaż podciśnieniowy nie powinny też decydować się osoby, które przyjmują leki powodujące zaburzenie krzepliwości krwi. Przed rozpoczęciem terapii warto skonsultować się z lekarzem.


W Sense Med Concept zabiegi medycyny estetycznej (i nie tylko!) zawsze są dostosowywane nie tylko do potrzeb, ale też do stanu zdrowia oraz indywidualnych warunków Pacjenta. Decydując się na kompleksową terapię pod okiem specjalisty, masz pewność optymalnego wykorzystania dobrodziejstw medycyny pod kątem własnego dobrostanu i samopoczucia.


Źródło:

R. Bruce Shack, Endermologie: Taking a Closer Look [w:] "Aesthetic Surgery Journal", Vol. 21, Issue 3, May 2001, s. 259–260.Przeczytaj również