close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Zdrowe modelowanie sylwetki bez efektów ubocznych? Tak! Poznaj działanie mikrofal na tkankę tłuszczową
Medical SPA

Zdrowe modelowanie sylwetki bez efektów ubocznych? Tak! Poznaj działanie mikrofal na tkankę tłuszczową

Co zrobić, gdy nawet optymalnie dopasowana dieta i regularna aktywność fizyczna nie przynoszą spodziewanego efektu? Jak pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej? Pomogą w tym zabiegi modelujące sylwetkę. Poznaj sposoby na naturalne modelowanie ciała bez skalpela i długotrwałej rekonwalescencji.

Walka z tkanką tłuszczową - na czym polega bodyforming?

Modelowanie sylwetki, zwane też bodyformingiem, to nic innego, jak pozbywanie się tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w miejscach opornych na ćwiczenia i dietę. Należy bowiem pamiętać, że w zdrowym wydaniu medycyny estetycznej to zbilansowany jadłospis i aktywność fizyczna stanowią podstawę redukcji tkanki tłuszczowej i zachowania smukłej sylwetki.


Medycyna estetyczna wraz z zabiegami modelującymi sylwetkę wkracza w momencie, gdy tkanka tłuszczowa zlokalizowana w konkretnych partiach ciała nie daje się zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W grę mogą wchodzić uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, wiek, ale też przewlekły stres czy przyjmowane leki - czynniki, które bardzo trudno wyeliminować.


Właściwie dobrane zabiegi modelujące sylwetkę pozwalają na usunięcie opornych komórek tłuszczowych. Wspierają walkę z cellulitem, a w efekcie wpływają też na ujędrnienie ciała.

Zabiegi modelujące sylwetkę - wykorzystaj dobrodziejstwa natury!

W studio modelowania sylwetki Sense Med Concept wykorzystywane są zabiegi odchudzające, ujędrniające i wspierające produkcję kolagenu oparte na mechanizmach z natury. Dzięki temu nie tylko przynoszą oczekiwany efekt - pozwalają pozbyć się niechcianego tłuszczu i wspierają walkę z cellulitem, ale też dają Pacjentowi komfort ze względu na brak efektów ubocznych i okresu rekonwalescencji.


Oczywiście usunięcie komórek tłuszczowych z tkanki podskórnej za pomocą urządzeń do modelowania sylwetki wymaga konsultacji z lekarzem. Na takie wsparcie mogą liczyć Pacjenci Sense Med Concept.

Redukcja tkanki tłuszczowej mikrofalami

Selektywne modelowanie kobiecej lub męskiej sylwetki za pomocą zimnych mikrofal to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud, brzucha, ramion, pośladków i boków. Jedna z dostępnych głowic urządzenia do modelowania sylwetki mikrofalami pozwala pozbyć się niechcianych komórek tłuszczowych także z podbródka.


Mikrofale o wysokiej częstotliwości 2,45 GHz działają niemal na całej podskórnej warstwie tłuszczowej. To optymalna częstotliwość, która pozwala zachować neutralną temperaturę zewnętrznej warstwy skóry. Dla takich parametrów mikrofal tkanka skórna pozostaje właściwie "przeźroczysta", dzięki czemu zachowany zostaje jej chłód.


Redukcja tkanki tłuszczowej mikrofalami to bezbolesny zabieg modelujący sylwetkę. Maksymalny komfort zapewniają dwie dodatkowe głowice z systemem chłodzenia kontaktowego. Zimne mikrofale nie wymagają okresu rekonwalescencji.


Ten nowoczesny zabieg wykonywany w studio modelowania sylwetki to nie tylko redukcja miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, ale też rozbijanie cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Pierwszy efekt jest możliwy dzięki dedykowanej głowicy działającej płycej na komórki tłuszczowe. Drugi natomiast - dzięki wywołaniu skurczu włókien kolagenowych, a następnie stymulacji nowego kolagenu.

Kriolipoliza

Kontrolowane schładzanie, czyli kriolipoliza, to nieinwazyjny proces, który pozwala na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. Za pomocą specjalnego sprzętu do modelowania sylwetki, ciało zostaje poddane działaniu temperatury -10°C, która powoduje selektywny rozpad komórek tłuszczowych.


Przed zabiegiem na wybrane obszary ciała zostaje nałożona żelowa nakładka chłodząca. Następnie za pomocą głowicy wykonuje się rozbicie komórek tłuszczowych. Kriolipoliza okazuje się szczególnie efektywna w modelowaniu pośladków, talii, bioder, ale też m.in. ramion i podbródka. Komórki tłuszczowe ulegają eliminacji w sposób naturalny, a Pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Endermologia

W medycynie estetycznej endermologia stanowi jedną z chętnie wybieranych metod bodyformingu. Zabieg polega na mechanicznej stymulacji skóry, która przywraca prawidłowy metabolizm komórek. Nie jest to typowy zabieg redukujący tkankę tłuszczową - to raczej rozwiązanie dla osób, które poszukują sposobu na modelowanie sylwetki z całkowitym zachowaniem naturalnej równowagi biologicznej organizmu.


Endermologia wspomaga uwalnianie tłuszczu, prowadząc jednocześnie do ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu parametrów urządzenia zabieg pozwala uzyskać efekty optymalne dla danego Pacjenta.

Ujędrnienie skóry falą uderzeniową

Wśród zabiegów wspomagających odchudzanie, zwiększających napięcie skóry oraz redukujących cellulit, wartym wymienienia jest ujędrnienie skóry falą uderzeniową.


Wykorzystanie technologii fali akustycznej to metoda znana w medycynie estetycznej od lat. Podczas zabiegu dochodzi do rozluźnienia tkanki łącznej przy jednoczesnym zwiększeniu jędrności naskórka. Krążenie krwi w tkankach ulega poprawie, a uporczywe komórki tłuszczowe zlokalizowane m.in. w tkance podskórnej zmniejszają swoją objętość.

Dzięki zabiegowi ujędrnienia skóry falą uderzeniową zbita tkanka tłuszczowa zlokalizowana w opornych miejscach zostaje zredukowana. Tego rodzaju sprzęt do modelowania sylwetki pozwala pozbyć się także zwłókniałego cellulitu, trudnego do usunięcia innymi metodami.


Co ciekawe, zabieg ten można łączyć m.in. z endermologią, co przyczyni się do szybszej redukcji nadmiaru tłuszczu. To intensywna, naturalna terapia, która nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Bicze szkockie

Medycynę estetyczną wspierają znane już od tysięcy lat, całkowicie naturalne zabiegi ujędrniające wykorzystujące dobroczynne działanie wody. Jednym z najchętniej wybieranych są bicze szkockie. Zabieg polega na poddaniu ciała strumieniom wody o zmiennej temperaturze i zmiennym ciśnieniu.


Bicze szkockie poprawiają krążenie limfy, prowadząc nie tylko do zwiększenia napięcia skóry, ale też do przyśpieszenia metabolizmu. Zabieg ten wpływa pozytywnie także na inne aspekty funkcjonowania organizmu - między innymi zmniejsza napięcie mięśniowe, przyspiesza oddychanie i poprawia dotlenienie.


Należy przy tym pamiętać, że zabiegi wyszczuplające z zakresu hydroterapii mają intensywne działanie, dlatego przed zdecydowaniem się na nie konieczna jest konsultacja lekarska.

W Sense Med Concept zabiegi wyszczuplające wykonywane są pod czujnym okiem specjalistów. Holistyczne podejście pozwala nam zadbać o Pacjenta kompleksowo - z wykorzystaniem nie tylko zabiegów, ale też treningu modelującego sylwetkę czy indywidualnie określonego jadłospisu.

Przeczytaj również