close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Piegi, plamki i nierówność kolorytu to już przeszłość! Poznaj sposoby na laserowe usuwanie przebarwień
Wszystkie

Piegi, plamki i nierówność kolorytu to już przeszłość! Poznaj sposoby na laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia na twarzy to bardzo powszechny problem kosmetyczny. Na prewencję zwykle jest już za późno, a domowe sposoby okazują się nieskuteczne, a nawet niebezpieczne. Sprawdź, jak usunąć przebarwienia na twarzy skutecznymi metodami laserowymi i nie tylko!

Przebarwienia na twarzy – przyczyny nieestetycznych zmian

Większość z nas rodzi się z idealnie gładką skórą o jednolitym kolorze. Przebarwienia na twarzy to najczęściej efekt działania promieni słonecznych. Powstają w wyniku wzmożonego wydzielania i miejscowego nagromadzenia melaniny, która ma za zadanie chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA i UVB. Wyróżniamy też przebarwienia na twarzy po trądziku oraz przebarwienia powstałe podczas ciąży i menopauzy, a także jako skutek stosowania antykoncepcji hormonalnej.


Przebarwienia na twarzy od słońca zwykle przybierają postać piegów oraz mniejszych i większych plamek. Oczywiście mogą one pojawić się też w innych okolicach ciała, np. na dłoniach czy plecach. Charakterystyczną odmianą zmian są tzw. plamy soczewicowate – brązowe przebarwienia na twarzy będące wynikiem procesu starzenia, połączone z dużą ekspozycją na promienie UV.

Gdy już za późno na profilaktykę, czyli jak pozbyć się przebarwień na twarzy

Najlepszym sposobem na uniknięcie przebarwień na twarzy jest prewencja – przede wszystkim codzienne stosowanie kremów z filtrami SPF 50. Nie zawsze jednak udaje się uniknąć zmian na skórze – również ze względu na ich inne potencjalne przyczyny.


Gdy pojawiają się przebarwienia na twarzy, domowe sposoby rzadko okazują się wystarczające. Takie zabiegi mogą wręcz spowodować więcej szkody niż efektu pozytywnego.


Wielu Pacjentów przekonało się, że jedynie laserowe usuwanie przebarwień lub inne specjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetologicznym są w stanie dać satysfakcjonujący efekt.

Pożegnanie z plamkami, czyli usuwanie przebarwień laserem

W Sense Med Concept doświadczeni specjaliści dostosowują rodzaj kuracji do potrzeb Pacjenta. Wszystko w duchu holistycznego podejścia do zdrowia.


Poniżej lista, dzięki której dowiesz się, jak usunąć przebarwienia laserem oraz innymi metodami.

Zabieg wielofunkcyjnym laserem

Platforma laserowa obsługuje aż trzy technologie laserowe – każda dedykowana jest nieco innym problemom skórnym. Usuwanie przebarwień na twarzy możliwe jest dzięki głowicy iPixel Er:YAG – zaprojektowanej m.in. do redukowania przebarwień i wyrównania kolorytu skóry. Z kolei głowica DyeVL pozwala np. na niwelowanie zmian hiperpigmentacyjnych. To sprawdzony sposób na przebarwienia na twarzy, uszkodzenia posłoneczne czy plamy starcze.

Laser tulowy

Łączący w sobie cechy technologii ablacyjnych i nieablacyjnych, laser tulowy skutecznie redukuje przebarwienia posłoneczne na twarzy. Polecany jest też Pacjentom chcącym zlikwidować piegi, plamy starcze i przebarwienia pozapalne, a także wyrównać koloryt skóry. Laserowe usuwanie przebarwień za pomocą tego urządzenia działa w sposób wyjątkowo delikatny, dzięki czemu ogranicza do minimum ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań.


Jak przebiega taki zabieg usuwający przebarwienia na twarzy? Działanie lasera opiera się na odparowaniu wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu usunięcia przebarwień. Co ważne, efekty zaobserwujesz już po pierwszym wykonanym zabiegu! Dodatkowo skóra staje się bardziej elastyczna i wygładzona.

Laser CO2

Usuwanie przebarwień laserem ablacyjnym CO2 polega na tworzeniu w skórze wielu mikrouszkodzeń. Wysoka energia cieplna wprowadzona do tkanek pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Z kolei działanie ablacyjne pozwala na odparowanie wierzchnich warstw naskórka.


Laser CO2 skutecznie usuwa nie tylko przebarwienia na twarzy od słońca, ale też skutki uszkodzeń posłonecznych, zmiany pigmentacyjne oraz plamy starcze. W efekcie skóra staje się gładsza i jaśniejsza, do tego odzyskuje jędrność i młody wygląd.

Peelingi chemiczne

Jeśli czujesz, że laserowe usuwanie przebarwień nie jest dla ciebie, alternatywą o równie dużej skuteczności okaże się peeling chemiczny. Zabieg ten polega na aplikacji preparatów opracowanych z myślą o złuszczeniu, stymulacji i odżywieniu skóry. Co istotne, w niektórych przypadkach przebarwień na twarzy zupełnie wystarczający okazuje się peeling powierzchniowy. Działanie takiego zabiegu ogranicza się do naskórka, dzięki czemu usuwa m.in. przebarwienia na twarzy po trądziku i posłoneczne.

Mezoterapia mikroigłowa + peeling chemiczny

Kolejną alternatywą dla usuwania przebarwień laserem jest mezoterapia mikroigłowa. Zabieg polega na wykonaniu mikro nakłuć. Kontrolowane uszkodzenie skóry pobudza procesy regeneracyjne oraz przyczynia się do wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny.


Efekty zabiegu na przebarwienia na twarzy są porównywalne z działaniem radiofrekwencji mikroigłowej. Obie metody wymuszają proces samoodnowy skóry, który znacząco przyczynia się do zlikwidowania przebarwień na twarzy. Skuteczność zabiegu mezoterapii mikroigłowa można dodatkowo zwiększyć dzięki zastosowaniu peelingu chemicznego.

Odzyskaj piękną skórę bez przebarwień!

Laserowe usuwanie przebarwień, a może peeling chemiczny lub zabieg mezoterapii mikroigłowej? W Sense Med Concept zadbamy o ciebie kompleksowo – zgodnie z twoimi potrzebami i warunkami. Przebarwienia na twarzy nie muszą być problemem, który negatywnie wpływa na samopoczucie i samoocenę. Dzięki dobrodziejstwom współczesnej medycyny estetycznej rozstaniesz się z nimi raz na zawsze!

Źródło:

Czerwonka W., Przebarwienia skóry. Etiologia i leczenie za pomocą lasera [w:] „Kosmetologia estetyczna” 2/2015/ vol. 4, s. 159-162.

Galas N., Leczenie przebarwień. Przegląd metod [w:] „Kosmetologia estetyczna” 3/2015/ vol. 4, s. 237-240.


Artykuł Sense Med Concept

Weryfikacja medyczna : Beata Jasica

Przeczytaj również

Balneologia, czyli jak woda przywraca zdrowie. Wskazania i zabiegi balneologiczne
Jak pozbyć się podwójnego podbródka – sposoby i zabiegi na poprawę linii żuchwy
Usuwanie blizn potrądzikowych może być proste! Selekcja dedykowanych zabiegów
Usuwanie i zamykanie naczynek – efektywność nowoczesnej laseroterapii dla skóry naczynkowej
Wstydliwy problem? Nietrzymanie moczu to nie wyrok! Sprawdź, jak pokonać uciążliwą dolegliwość
Pilates na reformerach – efektywny i lubiany sposób na dobrą kondycję ciała i umysłu!
Dolina łez to nie powód do rozpaczy! Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki i cienie pod oczami
Epilacja laserowa – efekt na zawsze! Poznaj innowacyjne metody usuwania owłosienia
Bruksizm - toksyna botulinowa na ratunek!
Cellulit – wróg numer jeden gładkiej skóry! Poznaj sprawdzone sposoby na cellulit i profesjonalne zabiegi
Cienie pod oczami – o czym świadczą? Jak je usunąć naturalnie i dzięki zabiegom?
Jak powstają kurze łapki? Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki wokół oczu
Laseroterapia na twarz – odkryj sekret efektu łagodnego działania lasera
Opuchlizna, która nie mija. Jak rozpoznać obrzęk limfatyczny? Czy da się go zniwelować?
Jak laser wygrywa z czasem, czyli resurfacing twarzy
Lwia zmarszczka – już czas, by się jej pozbyć! Skuteczne zabiegi na lwią zmarszczkę
Piegi, plamki i nierówność kolorytu to już przeszłość! Poznaj sposoby na laserowe usuwanie przebarwień
Usuwanie rozstępów – laserem i nie tylko! Poznaj 7 zabiegów
Wzmożone napięcie mięśniowe u dorosłych – jak sobie z nim radzić? Przegląd zabiegów
Pożegnać zbędne kilogramy, czyli kompleksowa redukcja tkanki tłuszczowej
Wypadające włosy to objaw problemów ze zdrowiem! Sprawdź możliwe przyczyny i poznaj metody leczenia
Pożegnanie z blizną. Jak skutecznie usunąć blizny?
Detoks organizmu – na czym tak naprawdę polega oczyszczanie organizmu z toksyn?
Medycyna stylu życia – jak pomaga odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę?
Jakie badania profilaktyczne wykonać po 50-tce?
Na czym polega holistyczne podejście do zdrowia?
Dlaczego warto wykonywać badania USG?
Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie
Najważniejsze badania w diagnostyce nowotworów