close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Medycyna stylu życia – jak pomaga odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę?
Wszystkie

Medycyna stylu życia – jak pomaga odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę?

Medycyna stylu życia to silny trend, który dynamicznie rozwija się na całym świecie. Nic w tym dziwnego – żyjemy dłużej, możemy więcej, dlatego chcemy cieszyć się zdrowiem zarówno fizycznym, jak i duchowym. Sprawdź, na czym polega holistyczne podejście do Pacjenta i gdzie znaleźć placówki specjalizujące się w medycynie holistycznej.

Medycyna holistyczna – zwykła moda czy kompleksowe podejście do zdrowia?

Medycyna stylu życia, zwana też medycyną holistyczną, jest dziedziną medycyny konwencjonalnej. Opiera się na badaniach naukowych, sprawdzonych metodach terapii, środkach wykorzystywanych w leczeniu od lat, a także zaawansowanych technikach diagnostycznych. Medycyna żywienia i stylu życia nie jest ani medycyną alternatywną, ani medycyną niekonwencjonalną. Wybierając ten model leczenia i podejścia do zdrowia nie ryzykujesz, że niepotwierdzone naukowo metody okażą się nieskuteczne lub wręcz przyniosą szkodę.

Na czym polega holistyczny model zdrowia?

Dwa kluczowe filary medycyny holistycznej to uwzględnienie stylu życia zarówno w leczeniu schorzeń i dolegliwości, jak i profilaktyce, a także indywidualne podejście do Pacjenta. O ile bowiem tradycyjny model medycyny skupia się przede wszystkim na samej chorobie i jej wyleczeniu, o tyle podejście holistyczne charakteryzuje się kompleksowością – uwzględnia nie tylko dolegliwości, ale też ogólny stan zdrowia Pacjenta, jego dietę, aktywność, nawyki, stan psychiczny, a nawet podejście do radzenia sobie z problemami czy stresem.

Terapia holistyczna, która działa! Poznaj plany zdrowia Sense

U podstaw wielu zaburzeń i chorób często stoją problemy, o których Pacjenci nawet by nie pomyśleli. Na przykład źródłem dolegliwości ze strony układu pokarmowego, przewlekłego zmęczenia, bezsenności, a nawet problemów skórnych bywa nagromadzenie toksyn w organizmie.


Bardzo istotnym elementem Planów Zdrowia Sense jest diagnostyka oraz dokładne poznanie potrzeb Pacjenta. Dopiero po ich analizie lekarz przygotowuje optymalny plan działania. Co istotne, ustala go wraz z Pacjentem, uwzględniając jego prewencje. Plany zdrowia Sense to kompleksowa terapia wpisująca się w nurt medycyny stylu życia.

Plan zdrowia Detoks Sense

Oczyszczanie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii to nie tylko dieta. Oczywiście odpowiednio skomponowany jadłospis, uwzględniający m.in. niedobory wykryte podczas diagnostyki, stanowi niezwykle ważny element w podejściu holistycznym do Pacjenta. W Sense Med Concept uzyskuje on optymalnie dopasowaną dietę, ale też korzysta z różnych zabiegów i aktywności zmierzających do oczyszczenia organizmu, regeneracji, przywrócenia ciału sił witalnych, a umysłowi harmonii i poczucia relaksu. 


Bardzo ważnym elementem detoksu jest terapia manualna fizjoterapeuty, który dostosowuje masaże, zabiegi i inne działania do warunków i potrzeb Pacjenta. W ramach planu Detoks Sense przeprowadzane są również zabiegi balneologiczne. Dobroczynne działanie wody znane jest od tysięcy lat, jednak dopiero współczesna medycyna zbadała dokładnie, jak hydroterapia wpływa na zdrowie. Nie tylko sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn, ale też niweluje napięcie mięśniowe, łagodzi skutki stresu, a nawet poprawia krążenie krwi i sprzyja prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego. W ramach planu zdrowia Detoks Sense możesz skorzystać też z fangoterapii, czyli terapii błotem, jak również biczów szkockich.


Dostosowana do upodobań i potrzeb Pacjenta aktywność fizyczna nie tylko pobudzi przemianę materii i wzmocni kondycję, ale też pomoże poradzić sobie z napięciem i pozytywnie wpłynie na nastrój.


W ramach planu przewidziano też terapie dożylne – wlewy witaminowe pomagające uzupełnić niedobory, odzyskać siły witalne i pobudzić funkcje samoodnowy organizmu.


Bardzo ważne w holistycznym podejściu do Pacjenta jest też jego samopoczucie i świadomość własnej wartości. Dlatego lekarz prowadzący pochyla się także nad jego zewnętrznym pięknem. W zakres planu Detoks Sense wchodzą wybrane zabiegi kosmetologiczne. Pomagają one poradzić sobie np. z problemami skórnymi, powstałymi w wyniku nagromadzenia toksyn w organizmie.

Plan Blask

W terapii holistycznej osiągnięcie wewnętrznej równowagi i poczucie zewnętrznego piękna pełnią niezwykle istotną rolę. Lekarz z kompleksowym podejściem do Pacjenta rozumie, że to właśnie sprawne funkcjonowanie całego organizmu ujawnia się na zewnątrz. To właśnie dla osób poszukujących regeneracji i działań detoksykacyjnych powstał plan zdrowia Blask w Sense Med Concept.


Ta zaawansowana terapia holistyczna obejmuje kompleksową diagnostykę, terapię manualną, terapie dożylne, zabiegi balneologiczne, aktywność fizyczną dostosowaną do potrzeb i upodobań Pacjenta, zbilansowaną dietę uwzględniającą niedobory, a finalnie – zabiegi kosmetologiczne i zabiegi medycyny estetycznej.


Co istotne, lekarz we współpracy z Pacjentem może w terapii holistycznej wykorzystać wszystkie powyższe procedury lub tylko wybrane – zgodnie z życzeniem osoby, która poddaje się zabiegom. Ważne, aby przyniosła ona optymalny efekt i osiągnęła cel, jakim jest wewnętrzna regeneracja, spowolnienie procesów starzenia skóry i odzyskanie życiowego balansu.


Długofalowym celem planu Blask jest przygotowanie skóry do zabiegów kosmetologicznych i zabiegów medycyny estetycznej. Dobrze odżywiona, nawilżona i wypoczęta skóra lepiej przyjmuje takie działania, a ich efekty utrzymują się dłużej i są bardziej satysfakcjonujące.  

Terapia holistyczna przywraca balans w każdym aspekcie życia. A życie to nie tylko fizyczne zdrowie, ale też wygląd i samoocena. Przez cały czas trwania terapii Pacjentowi towarzyszy, wspiera go i motywuje Concierge Medyczny. Dzięki temu zrealizowany plan zdrowia przynosi naprawdę wymierne i satysfakcjonujące efekty!

Źródło:

Czerska I., Korpak T., Trojanowska A., Medycyna stylu życia jako prozdrowotny trend współczesnego prosumena [w:] „Ekonomia — Wroclaw Economic Review” 26/3, 2020.


Przeczytaj również

Balneologia, czyli jak woda przywraca zdrowie. Wskazania i zabiegi balneologiczne
Jak pozbyć się podwójnego podbródka – sposoby i zabiegi na poprawę linii żuchwy
Usuwanie blizn potrądzikowych może być proste! Selekcja dedykowanych zabiegów
Usuwanie i zamykanie naczynek – efektywność nowoczesnej laseroterapii dla skóry naczynkowej
Wstydliwy problem? Nietrzymanie moczu to nie wyrok! Sprawdź, jak pokonać uciążliwą dolegliwość
Pilates na reformerach – efektywny i lubiany sposób na dobrą kondycję ciała i umysłu!
Dolina łez to nie powód do rozpaczy! Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki i cienie pod oczami
Epilacja laserowa – efekt na zawsze! Poznaj innowacyjne metody usuwania owłosienia
Bruksizm - toksyna botulinowa na ratunek!
Cellulit – wróg numer jeden gładkiej skóry! Poznaj sprawdzone sposoby na cellulit i profesjonalne zabiegi
Cienie pod oczami – o czym świadczą? Jak je usunąć naturalnie i dzięki zabiegom?
Jak powstają kurze łapki? Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki wokół oczu
Laseroterapia na twarz – odkryj sekret efektu łagodnego działania lasera
Opuchlizna, która nie mija. Jak rozpoznać obrzęk limfatyczny? Czy da się go zniwelować?
Jak laser wygrywa z czasem, czyli resurfacing twarzy
Lwia zmarszczka – już czas, by się jej pozbyć! Skuteczne zabiegi na lwią zmarszczkę
Piegi, plamki i nierówność kolorytu to już przeszłość! Poznaj sposoby na laserowe usuwanie przebarwień
Usuwanie rozstępów – laserem i nie tylko! Poznaj 7 zabiegów
Wzmożone napięcie mięśniowe u dorosłych – jak sobie z nim radzić? Przegląd zabiegów
Pożegnać zbędne kilogramy, czyli kompleksowa redukcja tkanki tłuszczowej
Wypadające włosy to objaw problemów ze zdrowiem! Sprawdź możliwe przyczyny i poznaj metody leczenia
Pożegnanie z blizną. Jak skutecznie usunąć blizny?
Detoks organizmu – na czym tak naprawdę polega oczyszczanie organizmu z toksyn?
Medycyna stylu życia – jak pomaga odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę?