close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Laseroterapia na twarz – odkryj sekret efektu łagodnego działania lasera
Wszystkie

Laseroterapia na twarz – odkryj sekret efektu łagodnego działania lasera

Redukuje zmarszczki, wygładza i ujędrnia, wyrównuje koloryt skóry i pomaga zniwelować przebarwienia – laseroterapia na twarz i nie tylko na dobre zadomowiła się w medycynie estetycznej. Dlaczego warto wybrać właśnie tę formę terapii? Przedstawiamy trzy modele laserów i efekty, jakie przynosi ich zastosowanie.

W poszukiwaniu młodości i piękna

Dobroczynne właściwości laseroterapii znane są w medycynie już od lat sześćdziesiątych XX wieku. Jednak dopiero niedawno doceniła je także medycyna estetyczna. Tam, gdzie niegdyś interweniowano wyłącznie skalpelem, dziś wykorzystuje się laser – znacznie mniej inwazyjny, zasadniczo skracający okres rekonwalescencji.


W medycynie ogólnej laser pozwala przeprowadzać jednocześnie krótkotrwałe i efektywne zabiegi, które przynoszą Pacjentom znaczącą ulgę i pozwalają szybko dojść do formy. Na przykład w laryngologii zastosowanie znalazła laseroterapia na zatoki czy plastyka podniebienia miękkiego wykonywana w celu utwardzenia tkanek – laserowy zabieg niezwykle istotny w leczeniu chrapania i bezdechu sennego.


W medycynie estetycznej laseroterapia najczęściej opiera się na wykorzystaniu lasera frakcyjnego CO2. Sense Med Concept zapewnia kompleksową terapię przy zastosowaniu urządzeń wykorzystujących także inne technologie.

Laseroterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej

Zabiegi laseroterapii na twarz i nie tylko mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Pomagają znacząco wygładzić skórę, odmłodzić ją i zredukować zmarszczki. Dzięki właściwości stymulacji włókien kolagenowych działają na skórę ujędrniająco. Znane są korzyści z zastosowania laseroterapii na przebarwienia, widoczne lub popękane naczynka, a także różnego rodzaju blizny, w tym blizny po trądziku oraz rozstępy.


Obok laseroterapii blizn warto wymienić też usuwanie różnego rodzaju znamion, zmian pigmentacyjnych czy spłycenie rozszerzonych porów, dzięki czemu stają się mniej widoczne. Laseroterapia zastosowanie znajduje także w szeroko pojętym usuwaniu niechcianego owłosienia.


Laseroterapia na twarz stosowana w celu zniwelowania efektu starzenia się skóry wpisuje się w nurt holistycznego podejścia do Pacjenta w duchu pro-aging. To coś przeciwnego niż anti-aging, mający na celu odwrócenie czy zahamowanie procesów starzenia. Pro-aging traktuje upływ czasu jako naturalny proces dotyczący człowieka. To samoakceptacja, w której z wykorzystaniem naturalnych metod, takich jak właśnie laseroterapia, możesz wydobyć piękno swojego ciała.

Zabiegi z wykorzystaniem laseroterapii na twarz – który wybrać?

Współczesna medycyna estetyczna dostarcza mnóstwo rozwiązań z zakresu m.in. laseroterapii na twarz, trądzik, zmarszczki, blizny, czy chociażby laseroterapię punktową. W Sense Med Concept dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami wykorzystującymi różne technologie. Dzięki temu lekarze mogą dopasować rodzaj zabiegu m.in. do stanu skóry oraz innych indywidualnych potrzeb konkretnego Pacjenta.

Zabieg wielofunkcyjnym laserem

W zabiegu wielofuncyjnym laserem wykorzystujemykilka technologii laserowych, które dają oczekiwane rezultaty w różnych obszarach. W zależności od zastosowanej głowicy, laseroterapia efekty przynosi w zakresie usuwania zmian hiperpigmentacyjnych, także tych z głębokich warstw skóry, redukowania zmian naczyniowych, blizn i rozstępów, jak również wyrównania kolorytu skóry. Tego typu laseroterapia zastosowanie znajduje także w usuwaniu tatuaży.


Oprócz wymienionych efektów, takich jak redukcja blizn czy rozstępów, laseroterapia na twarz przynosi efekt odświeżenia i odmłodzenia skóry, zniwelowania przebarwień i uszkodzeń posłonecznych, poprawę gęstości i jędrności skóry, redukcję zmarszczek itp. Wskazaniem do laseroterapii będą też zmiany takie jak punkty rubinowe, naczynka czy rumień.

Zabieg laserem CO2

Laseroterapia na twarz CO2 wykonywana jest z zastosowaniem lasera ablacyjnego. Wykorzystuje on wysoką energię cieplną, która dostarczana do tkanek pobudza proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych. Dzięki działaniu ablacyjnemu, polegającemu na odparowaniu wierzchniej warstwy naskórka, sprawdza się jako laseroterapia na przebarwienia, w tym plamy starcze, a także w celu uzyskania efektu wygładzenia i ujędrnienia skóry.


Metoda ta polecana jest nie tylko Pacjentom poszukującym sposobu na poprawę wyglądu skóry twarzy. Zabieg laserem CO2 znajduje zastosowanie m.in. w laseroterapii na rozstępy i blizny.

Laser tulowy

Znajdujący szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, laser tulowy jest laserem subablacyjnym – łączy w sobie technologie ablacyjne i nieablacyjne. Podczas laseroterapii tym urządzeniem dochodzi do przebudowy struktury skóry dzięki głębokiej penetracji i dostarczeniu dużej ilości energii. Wszystko dzięki temu, że celuje on w warstwę pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą, nie uszkadzając rogowej warstwy naskórka.


Urządzenie znajduje zastosowanie w laseroterapii blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek, melasmy naskórka oraz m.in. niwelowaniu widocznych, rozszerzonych porów. Laser tulowy zapewnia kompleksową laseroterapię na przebarwienia pozapalne, plamy starcze i piegi. Przywraca prawidłową teksturę skóry, wyrównuje jej koloryt, przynosi efekt odmłodzenia i poprawy elastyczności.


Oczywiście każda skóra ma swoje indywidualne potrzeby. Sense Med Concept zapewnia szeroki wachlarz różnych zabiegów – dzięki temu każdy Pacjent ukierunkowany przez doświadczonego lekarza znajdzie optymalną formę terapii.

Źródło:

Malinowska S., Mlosek R.K., Lasery i IPL – źródła światła stosowane w gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej [w:] „Kosmetologia Estetyczna” 5 / 2016 / vol. 5, s. 543-548.
Styczeń P., Laser frakcyjny CO2 [w:] „Art of Beauty” 2016, s. 30-32.
Pokora L., Wiązki światła laserów i lamp IPL w kosmetologii i medycynie estetycznej [w:] „Kosmetologia Estetyczna” 6 / 2015 / vol. 4, s. 565-568.


Artykuł Sense Med Concept

weryfikacja medyczna: Beata JasicaPrzeczytaj również

Balneologia, czyli jak woda przywraca zdrowie. Wskazania i zabiegi balneologiczne
Jak pozbyć się podwójnego podbródka – sposoby i zabiegi na poprawę linii żuchwy
Usuwanie blizn potrądzikowych może być proste! Selekcja dedykowanych zabiegów
Usuwanie i zamykanie naczynek – efektywność nowoczesnej laseroterapii dla skóry naczynkowej
Wstydliwy problem? Nietrzymanie moczu to nie wyrok! Sprawdź, jak pokonać uciążliwą dolegliwość
Pilates na reformerach – efektywny i lubiany sposób na dobrą kondycję ciała i umysłu!
Dolina łez to nie powód do rozpaczy! Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki i cienie pod oczami
Epilacja laserowa – efekt na zawsze! Poznaj innowacyjne metody usuwania owłosienia
Bruksizm - toksyna botulinowa na ratunek!
Cellulit – wróg numer jeden gładkiej skóry! Poznaj sprawdzone sposoby na cellulit i profesjonalne zabiegi
Cienie pod oczami – o czym świadczą? Jak je usunąć naturalnie i dzięki zabiegom?
Jak powstają kurze łapki? Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki wokół oczu
Laseroterapia na twarz – odkryj sekret efektu łagodnego działania lasera
Opuchlizna, która nie mija. Jak rozpoznać obrzęk limfatyczny? Czy da się go zniwelować?
Jak laser wygrywa z czasem, czyli resurfacing twarzy
Lwia zmarszczka – już czas, by się jej pozbyć! Skuteczne zabiegi na lwią zmarszczkę
Piegi, plamki i nierówność kolorytu to już przeszłość! Poznaj sposoby na laserowe usuwanie przebarwień
Usuwanie rozstępów – laserem i nie tylko! Poznaj 7 zabiegów
Wzmożone napięcie mięśniowe u dorosłych – jak sobie z nim radzić? Przegląd zabiegów
Pożegnać zbędne kilogramy, czyli kompleksowa redukcja tkanki tłuszczowej
Wypadające włosy to objaw problemów ze zdrowiem! Sprawdź możliwe przyczyny i poznaj metody leczenia
Pożegnanie z blizną. Jak skutecznie usunąć blizny?
Detoks organizmu – na czym tak naprawdę polega oczyszczanie organizmu z toksyn?
Medycyna stylu życia – jak pomaga odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę?