close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Jak laser wygrywa z czasem, czyli resurfacing twarzy
Wszystkie

Jak laser wygrywa z czasem, czyli resurfacing twarzy

Z wiekiem skóra twarzy traci swój atrakcyjny wygląd – pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i inne niechciane zmiany. Ratunkiem okaże się profesjonalnie wykonany resurfacing twarzy. Na czym polega ten zabieg? Jaki laser wybrać? Sprawdź nowoczesne techniki laserowe skin resurfacing.

Pomoc dla skóry starzejącej się… i nie tylko!

Pragnienie zachowania młodego wyglądu towarzyszy nam niemal przez całe dorosłe życie. Niestety, czynniki takie jak zanieczyszczenie środowiska, promienie UV, ale też utrata kolagenu przychodząca wraz z wiekiem sprawiają, że skóra twarzy traci swoje właściwości. Resurfacing twarzy pozwala przywrócić jej młody, piękny wygląd. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technik laserowy resurfacing twarzy, tzw. skin resurfacing, metoda zachowania atrakcyjnego wyglądu.


Resurfacing laserowy to zabieg polecany Pacjentom zmagającym się z wiotkością skóry, utratą jednorności, elastyczność, pozbawioną blasku skórą. Dzięki niemu znaczącej redukcji ulegają blizny potrądzikowe i pooperacyjne, zmarszczki i bruzdy. Resurfacing będzie pomocny, jeśli zmagasz się z przebarwieniami po lecie, ale też skórą ziemistą i bez blasku.

Na czym tak naprawdę polega resurfacing twarzy

Resurfacing skóry polega na usunięciu jej wierzchniej warstwy. Mikroskopijne wiązki lasera oddziałują na cerę, wywołując efekt termiczny. W rezultacie dochodzi do odparowania zarówno naskórka, jak i części skóry właściwej. Dzięki temu laser tworzy mikrokolumny uszkodzeń z pozostałą pomiędzy nimi skórą nieuszkodzoną. Taki stan przyśpiesza proces gojenia, a także stymuluje produkcję elastyny i kolagenu – substancji niezwykle ważnych dla odbudowy i regeneracji skóry twarzy.


Zabieg resurfacingu twarzy trwa około 40 minut. Wcześniej obszar leczenia zostaje oczywiście znieczulony. W Sense Med Concept używamy do tego specjalistycznych kremów. Natomiast po zabiegu skin resurfacing na skórę nakładany jest krem zawierający preparaty regeneracyjno-ochronne.

Optymalny wybór lasera na resurfacing twarzy – opinie mają znaczenie!

Dawno minęły czasy, gdy gabinety kosmetyczne dysponowały jednym, uniwersalnym laserem. Jako Pacjent Sense Med Concept zyskujesz wybór – dostępne różnego rodzaju urządzenia oraz zabiegi o odmiennym przebiegu i efektywności - pomożemy wybrać ten odpowiedni!

Laser tulowy

Resurfacing laserem tulowym to zabieg o działaniu wyjątkowo delikatnym, dzięki czemu skróceniu ulega okres rekonwalescencji. Laser ten penetruje głęboko w głąb skóry, dostarczając dużą ilość energii, co pozwala na głęboką przebudowę. Dzięki temu, że celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą, zachowuje rogową warstwę naskórka i minimalizuje ryzyko działań niepożądanych.


Wykonany z użyciem lasera tulowego resurfacing twarzy efekty daje już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej elastyczna i napięta, co jest możliwe dzięki jej głębokiej przebudowie. Resurfacing cenią Pacjenci zmagający się z nierównym kolorytem skóry, utratą elastyczności, drobnymi zmarszczkami i innymi niedoskonałościami.

Laser CO2

Resurfacing z użyciem ablacyjnego lasera CO2 stymuluje szybszą i bardziej aktywną produkcję kolagenu. To innowacyjne urządzenie tworzy wiele mikrouszkodzeń. Zabieg polega na dostarczeniu do tkanek wysokiej energii cieplnej, dzięki której tworzą się nowe włókna kolagenowe, a wierzchnia warstwa naskórka ulega odparowaniu.


Przy zastosowaniu lasera CO2 efekty stają się widoczne już po kilkunastu dniach. Natomiast pozytywne skutki kuracji odczujesz jeszcze przez wiele miesięcy! Metodę skin resurfacing cenią Pacjenci zmagający się z problemem skóry mało elastycznej, zmianami pigmentacyjnymi, uszkodzeniami posłonecznymi itp.

Zabieg wielofunkcyjnym laserem

Laserowy resurfacing twarzy za pomocą wielofuncyjnego lasera to innowacyjne rozwiązanie przynoszące zadowalające rezultaty. Platforma łączy w sobie aż trzy rodzaje laserów. Podczas jednego zabiegu różne ich typy można łączyć, co pozwala na dostosowanie efektu końcowego do indywidualnych potrzeb Pacjenta!


Resurfacing twarzy wielofunkcyjnym laserem pozwala m.in. na usunięcie zmian hiperpigmentacyjnych, nawet tych w głębokich warstwach skóry, wyrównanie kolorytu czy redukcję blizn.


Jeśli chodzi o resurfacing twarzy, cena zależy w dużej mierze od rodzaju lasera, zakresu zabiegu oraz ilości powtórzeń.

Odzyskaj piękny wygląd i dobre samopoczucie!

W Sense Med Concept dbamy o naszych Pacjentów kompleksowo. Jeśli nie zdecydujesz się na resurfacing laserowy, do wyboru masz jeszcze inne zabiegi, takie jak peeling chemiczny czy radiofrekwencja mikroigłowa. Niezależnie od decyzji, z nami optymalnie zadbasz o swój wygląd w duchu medycyny holistycznej – skierowanej na osiągnięcie życiowej równowagi ciała i ducha.

Źródło:

Burdzy D., Burdzy K., Kosydar-Bochenek J., Lewandowski B., Ozga D., Zastosowanie laserów w terapii wybranych metod skórnych. Przegląd metod [w:] „Kosmetologia estetyczna” 6/2017/ vol. 6, s. 645-652.

Wojnowska D., Czy można zapobiec konsekwencjom menopauzy dla skóry [w:] „Przegląd menopauzalny” 2013, Vol. 12, Issue 1, s. 69-77.


Artykuł Sense Med Concept

Weryfikacja medyczna : Beata Jasica

Przeczytaj również

Balneologia, czyli jak woda przywraca zdrowie. Wskazania i zabiegi balneologiczne
Jak pozbyć się podwójnego podbródka – sposoby i zabiegi na poprawę linii żuchwy
Usuwanie blizn potrądzikowych może być proste! Selekcja dedykowanych zabiegów
Usuwanie i zamykanie naczynek – efektywność nowoczesnej laseroterapii dla skóry naczynkowej
Wstydliwy problem? Nietrzymanie moczu to nie wyrok! Sprawdź, jak pokonać uciążliwą dolegliwość
Pilates na reformerach – efektywny i lubiany sposób na dobrą kondycję ciała i umysłu!
Dolina łez to nie powód do rozpaczy! Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki i cienie pod oczami
Epilacja laserowa – efekt na zawsze! Poznaj innowacyjne metody usuwania owłosienia
Bruksizm - toksyna botulinowa na ratunek!
Cellulit – wróg numer jeden gładkiej skóry! Poznaj sprawdzone sposoby na cellulit i profesjonalne zabiegi
Cienie pod oczami – o czym świadczą? Jak je usunąć naturalnie i dzięki zabiegom?
Jak powstają kurze łapki? Poznaj efekty zabiegów na zmarszczki wokół oczu
Laseroterapia na twarz – odkryj sekret efektu łagodnego działania lasera
Opuchlizna, która nie mija. Jak rozpoznać obrzęk limfatyczny? Czy da się go zniwelować?
Jak laser wygrywa z czasem, czyli resurfacing twarzy
Lwia zmarszczka – już czas, by się jej pozbyć! Skuteczne zabiegi na lwią zmarszczkę
Piegi, plamki i nierówność kolorytu to już przeszłość! Poznaj sposoby na laserowe usuwanie przebarwień
Usuwanie rozstępów – laserem i nie tylko! Poznaj 7 zabiegów
Wzmożone napięcie mięśniowe u dorosłych – jak sobie z nim radzić? Przegląd zabiegów
Pożegnać zbędne kilogramy, czyli kompleksowa redukcja tkanki tłuszczowej
Wypadające włosy to objaw problemów ze zdrowiem! Sprawdź możliwe przyczyny i poznaj metody leczenia
Pożegnanie z blizną. Jak skutecznie usunąć blizny?
Detoks organizmu – na czym tak naprawdę polega oczyszczanie organizmu z toksyn?
Medycyna stylu życia – jak pomaga odzyskać zdrowie i wewnętrzną równowagę?