PEELINGI CHEMICZNE
PEELINGI CHEMICZNE

keyboard_backspace Kosmetologia

Peeling chemiczny w Sense Med Concept

Peeling chemiczny to proces polegający na aplikacji jednej lub kilku substancji chemicznych na skórę w celu osiągnięcia, w sposób kontrolowany, efektu złuszczenia skóry. To zabieg, który umożliwia stymulację i odżywienie skóry.

Wyróżniamy 3 typy peelingów chemicznych:

  • Peelingi głębokie - substancje działają tu nie tylko na naskórek, ale również na skórę właściwą. Ten rodzaj peelingu pozwala na spłycenie oraz poprawę wyglądu blizn, a także zmarszczek.
  • Peeling średnio głęboki - różni się od peelingu głębokiego użytymi substancjami, jak również głębokością działania.
  • Peeling powierzchniowy - działanie tego rodzaju peelingów ogranicza się do naskórka. Zabieg ten pozwala zniwelować drobne zmarszczki, ale też trądzik czy przebarwienia.

Peeling jest zabiegiem bezbolesnym. Możliwe jest występowanie pieczenia i zaczerwienienia skóry podczas zabiegu, jak również po nim. W zależności od użytego kwasu po kilku dniach może pojawić się złuszczanie - przy delikatniejszych substancjach złuszczających delikatne, przy mocniejszych także schodzenie skóry płatami. Konieczne jest unikanie podrażnień oraz stosowanie odpowiedniej fotoprotekcji przez około miesiąc po zabiegu (SPF 50).

Efekty zabiegu

Rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie skóry, zmniejszenie rozszerzonych porów, spłycenie blizn potrądzikowych, usunięcie szorstkości skóry, poprawa elastyczności, spłycenie drobnych zmarszczek, złagodzenie aktywnego trądziku, zmniejszenie rozstępów.

Wskazania do zabiegu:

Drobne zmarszczki, przebarwienia skóry, blizny, szara, matowa skóra, posłoneczne starzenie się skóry (przebarwienia, szorstkość, zmniejszona elastyczność), rozszerzone ujścia mieszków włosowych, zaskórniki, blizny potrądzikowe, normalizacja pracy gruczołów łojowych.

Przeciwwskazania:

  • infekcje i stany zapalne skóry,
  • alergie,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • podrażnienia skóry,
  • ciąża i okres laktacji,
  • opryszczka,
  • nadwrażliwość lub uczulenie na składniki preparatu.

Zalecana częstotliwość:

Zabieg ten, w zależności od potrzeb skóry, najczęściej przeprowadza się w seriach.  Najlepszym okresem dla peelingów jest jesień i wiosna. Natomiast peeling migdałowy (powierzchowny), przy zastosowaniu odpowiedniej fotoprotekcji, może być stosowany bez względu na porę roku.

Ceny kosmetologicznych zabiegów manualnych

Rodzaj usługi:
Ceny od*:
Peelingi chemiczne
350 zł
*Finalne ceny zabeigów uzaleznione są od zakresu i ustalone po konsultacji ze specjalistą

Najczęściej zadawane pytania związane z peelingami chemicznymi

W zależności od dobrania mocy działania peelingu następuje złuszczenie się skóry. Skóra może złuszczać się płatami, jak również może następować delikatne złuszczanie. 

Zabiegi peelingi medyczne można wykonywać w okresie jesienno- zimowym. Zalecane jest to z powodu małej ilości promieni słonecznych. Dzięki temu ryzyko wystąpienia przebarwień jest zminimalizowane. 

Jest to uzależnione od mocy peelingu. Może być to od 2 do 5 tygodni. 

Zabieg jest zabiegiem, który nie powoduje bólu, jednak podczas zabiegu odczuwalne może być pieczenie i rozgrzanie skóry. 

Przeczytaj również