close

Wyszukaj

KRIOLIPOLIZA
KRIOLIPOLIZA

keyboard_backspace Kosmetologia

NA CZYM POLEGA ZABIEG KRIOLIPOLIZY?

Kriolipoliza nazywana też wymrażaniem tkanki tłuszczowej to bezinwazyjny zabieg polegający na redukcji tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała poprzez działanie niskich temperatur. 

Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, które przez kontrolowane chłodzenie wpływa na komórki tłuszczowe, powodując w efekcie ich rozpad. Następnie martwe komórki tłuszczowe są naturalnie wydalane z organizmu.

Zabieg jest skierowany do osób, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tradycyjne ćwiczenia i dieta nie przynoszą u nich oczekiwanych rezultatów. 

Wskazania do zabiegu:

Modelowanie i wyszczuplenie ciała w obszarach takich jak:
  • brzuch
  • biodra
  • talia
  • plecy
  • ramiona
  • uda
  • obszar nad kolanami
  • podbródek

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Rozrusznik serca bądź inne wewnętrzne urządzenia elektryczne
  • Zmienione krążenie naczyniowe w obszarze zabiegowym (żylaki, stany zapalne żył)
  • Rany lub aktywne zmiany dermatologiczne w obszarze zabiegowym
  • Stany zapalne, infekcje bakteryjne i wirusowe
  • Choroby nowotworowe, immunosupresyjne, obwodowe
  • Choroby przyzębia (w przypadku zabiegów w obszarze twarzy)

Zalecana częstotliwość:

Rekomendowana liczba zabiegów: 3 zabiegi w serii na konkretną partię ciała z zachowaniem 6-8 tygodniowej przerwy między kolejnymi zabiegami. 
Ostateczna ilość zabiegów oraz ich częstotliwość dobierana jest przez specjalistę podczas indywidualnej konsultacji. Istotne znaczenie mają tutaj: miejsce zabiegowe, ilość tkanki tłuszczowej oraz oczekiwania Pacjenta.  

Cennik zabiegów High Tech

Rodzaj usługi:
Ceny od*:
Kriolipoliza
1000 zł
GENEO
450 zł
Epilacja laserowa
100 zł
Ujędrnianie skóry falą uderzeniową
400 zł
Masaż podciśnieniowy
1500 zł
Redukcja tkanki tłuszczowej mikrofalami
600 zł
Mezoterapia mikroigłowa
800 zł
Indiba Kosmetologiczna
730 zł
*Ceny orientacyjne. Finalne ceny ustalone są na podstawie zakresu zabiegu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - KRIOLIPOLIZA

Specjalista przed rozpoczęciem zabiegu wykonuje pomiary grubości tkanki tłuszczowej aby dobrać odpowiednie aplikatory. Następnie nakładana jest ochronna membrana, a fałd skóry jest zasysany przez aplikator. Proces ten trwa około kilkudziesięciu minut w zależności od obszaru zabiegowego. Po odessaniu skóra jest rozmasowywana specjalnym masażerem. 

Odczuwanie bólu jest różne w zależności od indywidualnej wrażliwości na ból każdego Pacjenta. Ze względu na niską temperaturę stosowaną w trakcie zabiegu Pacjent może odczuwać pieczenie, mrożenie, szczypanie. Niemniej jednak, zabieg jest oceniany jako bezbolesny i niewymagający zastosowania znieczulenia. 

Ze względu na zastosowany mechanizm - bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Objaw ten może utrzymywać się maksymalnie do kilku godzin po zabiegu. Oprócz tego na obszarze zabiegowym mogą pojawić się siniaki bądź wybroczyny. Skóra może być tkliwa, może się również pojawić uczucie mrowienia. Wszystkie te objawy powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu.

Efekt po zabiegu kriolipolizy jest kwestią indywidualną i uzależnioną od osobistych uwarunkowań Pacjenta. Efekt może być zależny od: ilości przeprowadzonych zabiegów, miejsca i stopnia otłuszczenia ciała, jak również indywidualnej reakcji organizmu na zabieg. 
Zwykle rekomenduje się wykonanie serii 3 zabiegów z zachowaniem 6-8 tygodniowej przerwy między kolejnymi zabiegami. Ostateczna ilość zabiegów oraz ich częstotliwość dobierana jest podczas indywidualnej konsultacji z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań Pacjenta.
 

Zabieg kriolipolizy nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji. Po zabiegu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie miejsca zabiegowego oraz zrezygnować z gorących kąpieli, sauny czy solarium. Wskazane jest stosowanie zbilansowanej diety, nawadnianie organizmu oraz podejmowanie aktywności fizycznej.
Dodatkowo rekomenduje się pobudzanie układu krążenia, dlatego też dobrym uzupełnieniem kriolipolizy może być zabieg drenażu limfatycznego. 
 

Przeczytaj również