close

Wyszukaj

Sense Med Concept -> artykuły -> Jak poprawić owal twarzy?
Kosmetologia

Jak poprawić owal twarzy?

Opadające policzki, drugi podbródek, kąciki ust tworzące efekt smutnej twarzy - choć to procesy naturalne, nie musisz się z nimi godzić! Poznaj sposoby na poprawienie owalu twarzy bazujące na dobrodziejstwach medycyny estetycznej. Opisujemy cztery zabiegi, które przynoszą oczekiwany i długotrwały rezultat!

W jakim wieku najbardziej zmieniają się rysy twarzy?

Okrągła, owalna, w kształcie serca, z wystającymi kośćmi policzkowymi lub odwrotnie - z uroczo wypukłymi "chomiczkami" - kształt twarzy jest cechą bardzo indywidualną, na którą wpływają przede wszystkim geny. Z wiekiem owal twarzy ulega jednak zmianie. Młoda osoba zwykle ma rysy delikatne, powieki uniesione, kąciki ust w neutralnej pozycji. Z upływem lat rysy te wyostrzają się i nabierają bardziej "dorosłego" wyglądu.


Jednak już około 30-stki kontur twarzy zaczyna się zmieniać. Pojawiają się pierwsze delikatne bruzdy nosowo-wargowe, a kąciki oczu zdobią na początku drobne "kurze łapki". Jędrność skóry nie jest już taka jak wcześniej - wszystko przez utratę kolagenu i elastyny, produkowanych naturalnie w tkankach. W grę wchodzi też przesuwanie tkanki tłuszczowej z okolic policzków w dół. W rezultacie nawet u szczupłych osób zmienia się linia żuchwy, a kształt twarzy, dotychczas zbliżony do litery V, zaczyna przypominać literę W.

Smutna twarz to przeszłość! Jak zmienić kształt twarzy?

Choć procesy starzenia są naturalne, dodają powagi i uroku, nie muszą wpływać negatywnie na Twoje samopoczucie! Sprawdź, jak poprawić owal twarzy z wykorzystaniem dobrodziejstw medycyny estetycznej.


Oczywiście, aby osiągnąć i utrzymać oczekiwany efekt, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, ale też zdrowy styl życia. Na wygląd twarzy wpływa nie tylko czas, ale też codzienne nawyki. Zbilansowana dieta, unikanie używek, właściwe nawodnienie organizmu i odpowiednia ilość snu mają ogromny wpływ na twarz. Warto o to dbać nie tylko w okresie okołozabiegowym, ale przez całe życie!

Mezoterapie na twarz

Jednym z łagodnie działających zabiegów poprawiających owal twarzy jest mezoterapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego. W zależności od potrzeb oraz indywidualnych uwarunkowań danego Pacjenta, młody wygląd skóry i kontur twarzy można uzyskać także z zastosowaniem innych substancji czynnych: aminokwasów, witamin czy soli mineralnych.


Ten chętnie wybierany zabieg medycyny estetycznej polega na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym lub inną substancją bezpośrednio w skórę. Substancje odżywcze aplikowane do głębszych warstw skóry przyczyniają się do przywrócenia prawidłowej objętości tkanek, przywracają skórze promienny wygląd i jędrność.


Skóra pobudzona do samoregeneracji, ze zwiększoną produkcją elastyny i kolagenu, odzyskuje swój młody wygląd. Mezoterapia na bazie kwasu hialuronowego pozwala podnieść owal twarzy i przywrócić jej dawny kształt.

Poprawa owalu twarzy przez redukcję tkanki tłuszczowej mikrofalami

Na niechcianą zmianę owalu twarzy wpływa nadmiar tkanki tłuszczowej lub jej przemieszczenie z górnych partii w okolice brody i szczęk. Zabiegiem poprawiającym opadający owal twarzy jest redukcja tkanki tłuszczowej mikrofalami. Dobroczynne działanie mikrofal wykorzystywane jest przede wszystkim do modelowania ciała - przynosi pożądane, naturalne efekty wyszczuplenia i usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej.


Nowoczesne urządzenie do zabiegu z użyciem mikrofal posiada też głowicę do redukcji tkanki tłuszczowej na podbródku. Jak poprawić owal twarzy po 40-stce, a nawet wcześniej, z wykorzystaniem tej metody? Polega ona na poddaniu podskórnej warstwy tłuszczowej działaniu mikrofal o częstotliwości 2,45 GHz. Dzięki temu zabiegowi kosmetologicznemu komórki tłuszczowe są usuwane selektywnie. Mikrofale prowadzą do ich rozbicia, a następnie usunięcia z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym.


Redukcja tkanki tłuszczowej mikrofalami pozwala na wprowadzenie zmian tam, gdzie nie pomagają nawet najsumienniej wykonywane ćwiczenia na owal twarzy lub regularnie stosowane kosmetyki. Dodatkowo zabiegi na owal twarzy z wykorzystaniem mikrofal pobudzają skórę do produkcji kolagenu, powodując jej większą elastyczność, jędrność i efekt młodego wyglądu.

Masaż podciśnieniowy

Masaż podciśnieniowy wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy, która dzięki podciśnieniu zasysa fałd skóry i delikatnie go masuje. Wykorzystuje do tego specjalne klapki. Co istotne, nowoczesne urządzenia do poprawy owalu twarzy pozwalają na dopasowanie mocy zabiegu do stanu skóry oraz zdrowia każdego Pacjenta.


Masaż podciśnieniowy to rozwiązanie dla osób, które chcą nie tylko poprawić owal twarzy, ale też uzyskać długotrwałe efekty w postaci ujędrnienia skóry, podniesienia policzków, przywrócenia skórze prawidłowego napięcia i wygładzenia zmarszczek.


Zastój wody w tkankach negatywnie wpływa na wygląd twarzy. Ten nowoczesny zabieg poprawiający opadający owal twarzy znajduje też zastosowanie w likwidowaniu obrzęków limfatycznych. Urządzenie działa wielowymiarowo, dzięki czemu pozwala poprawić owal twarzy na różnych płaszczyznach.

Stymulatory tkankowe

Nowoczesne stymulatory tkankowe pozwalają na znaczącą poprawę owalu twarzy poprzez aktywowanie procesów wpływających na produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie ujędrniają skórę, podnoszą opadające tkanki, zwiększają napięcie skóry, pobudzają krążenie i aktywują procesy regeneracyjne.


Aby podniesienie owalu twarzy dało Pacjentowi satysfakcjonujący efekt, produkty stymulujące muszą zostać dobrane indywidualnie do jego potrzeb. Zabiegi na poprawę owalu twarzy różnią się zastosowanymi substancjami czynnymi, techniką iniekcji, ale też czasem trwania osiągniętego rezultatu.


Poprawa owalu twarzy dzięki stymulatorom tkankowym opiera się przede wszystkim na odbudowie struktury skóry. Staje się ona pogrubiona i zagęszczona, co ostatecznie wpływa na podniesienie policzków i zmianę wyglądu opadającej skóry. Ten bardzo naturalny zabieg może być z powodzeniem wykonywany w obrębie twarzy, bez obawy o efekty uboczne.


W Sense Med Concept każdy Pacjent może liczyć na kompleksowe podejście i terapię prowadzoną w duchu medycyny holistycznej. Powyższa lista nie wyczerpuje oferowanych zabiegów - wśród innych warto wymienić m.in. specjalne nici liftingujące, mikronakłuwanie połączone z falą radiową, fale ultradźwiękowe czy wypełnianie kwasem hialuronowym. Nasi specjaliści zapewniają Pacjentom wsparcie na każdym etapie leczenia - włącznie z relaksacją i odprężeniem, tak ważnymi dla zdrowia i dobrego samopoczucia!

Przeczytaj również